Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario V. Kernagio pranešimas: „Betonuojamų Zapyškio bažnyčios prieigų vaizdas – sukrečiantis“

2019 m. lapkričio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Vytauto Kernagio iniciatyva į Seimo Kultūros komiteto posėdį, kuris vyks rytoj, lapkričio 6 d., įtrauktas klausimas dėl Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Pasak Seimo nario, situacija, kai žaliuojančią pievą pakeitė betono sluoksnis aplink unikalią XVI a. bažnyčią, nustebino ne vieną. Viešai girdimi ne tik paveldo specialistų, bet ir architektų bendruomenės pareiškimai kelia klausimus, su kuo buvo derintas šis projektas ir kam pritarus vykdomi tokie aplinkos tvarkybos darbai.

„Viešai matomose nuotraukose vaizdas, kaip vykdomi tvarkybos darbai ir  betonuojama pieva, – sukrečia. Todėl norisi ne tik išklausyti, bet ir gauti atsakymų iš bažnyčios tvarkymo darbus užsakiusius Kauno rajono savivaldybės ir sulaukti paveldosaugininkų vertinimo“, – akcentavo V. Kernagis.

Ažiotažą visuomenėje sukėlęs projektas, nors, kaip teigiama, nėra baigtas, tačiau kelia nuostabą ir susirūpinimą, kad betonuojamos XVI amžiuje pastatytos Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčios prieigos, gali visiškai iškreipti šio valstybės saugomo kultūros paminklo vaizdą. Tarp kultūros paminklo įvardijamų vertingųjų savybių pobūdžio nurodomas archeologinis, architektūrinis, dailės, kraštovaizdžio ir sakralinis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Kernagis

Tel. (8 5) 239 6668

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-05 10:48
   Monika Kutkaitytė