Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Jei Vyriausybė nesikalbės su transportininkais, dalis verslo neišvengiamai pasitrauks į užsienį“

2019 m. lapkričio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys, liberalas Simonas Gentvilas teigia, kad neapibrėžta situacija dėl šiuo metu svarstomo ES „Mobilumo paketo“ ir Vyriausybės nutarimas didinti mokestinę naštą šalies transporto sektoriui gali atnešti ne papildomas įplaukas į šalies biudžetą, o išprovokuoti masinį verslų perkėlimą į kitas valstybes ir prarastas darbo vietas Lietuvoje.  

„ES „Mobilumo paketas“ yra milžiniška grėsmė Lietuvos transportininkų sektoriui. Valstybė vien dėl jo gali prarasti apie trečdalį įmonių. Tačiau vietoje susitelkimo ir pagalbos iš Lietuvos valdžios, transportininkai sulaukia dūrio į nugarą – naujų mokesčių. Blogiausia, kad Vyriausybė apsimeta nesuprantanti, kad konkurencingas šalies transporto verslas taip pat yra ir itin mobilus. Tai ne bankai ir prekybos centrai. Pervežimo verslas jau pradėjo migraciją į kitas šalis, o tai artimiausioje ateityje gali atnešti rimtų nuostolių šalies ekonomikai“, – mano Simonas Gentvilas.

Šiuo metu Lietuvoje įregistruota apie 48 000 tarptautinius pervežimus atliekančių sunkvežimių. Todėl visam sektoriui dėl planuojamų mokestinių pakeitimų tenkantys papildomi kaštai gali sudaryti apytiksliai 246 mln. eurų per metus, o tai sektorių panardintų į nuostolius. Tikėtini praradimai vien dėl „Mobilumo paketo“ sudarytų apie 15 tūkstančių darbo vietų, įmonėms persiregistravus į kitas šalis.

„Tarptautinių pervežimų versle smulkių įmonių yra 80 proc., vidutiniškai viena bendrovė valdo 10 automobilių. Ekonomistų skaičiavimais, atlyginimo koeficiento pakėlimas ir „Mobilumo paketo“ įvedimas smulkiuosius vežėjus sužlugdys. Vien tik dėl to prognozuojamas 45 proc. apyvartos mažėjimas. Tuo tarpu darbo vietos pabrangimas dėl naujų mokestinių iniciatyvų viršys 2017 m. uždirbtą sektoriaus pelną – 170 mln. eurų. Situacija tokia, kad stambesnieji verslininkai greičiausiai dairysis palankesnės mokestinės aplinkos ir reguliacinės aplinkos verslui plėtoti, o smulkūs verslininkai tiesiog gali nebeturėti tam pajėgumo“, – teigia Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis.

Seimo nario įsitikinimu, nepavykus suvaldyti aukščiau minimų iššūkių, Lietuvos transporto sektorius susidurs su reikšmingai išaugsiančiomis veiklos sąnaudomis, todėl didžia dalimi praras turimą potencialą arba kels verslą į Vakarus, greičiausiai Lenkiją. 

„Paradoksalu, tačiau nei Susisiekimo ministerija, nei Vyriausybė nekalba, kas atsitiks su šiuo sektoriumi ir kas atsitiks su tūkstančiais įmonių, kurios yra bankų klientai ir įdarbina dešimtis tūkstančių darbuotojų, maitinančių savo šeimas. Įmonės yra prisiėmusios ilgalaikius įsipareigojimus, paskolas ir tokie pakeitimai negali būti persvarstyti pagal politikų norus per du mėnesius. Būtų atsakinga sustoti čia ir pakalbėti apie ilgalaikę perspektyvą – padėti kurti, o ne žlugdyti vieną sėkmingiausių Lietuvos sektorių“, – mano S. Gentvilas.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-06 15:14
   Monika Kutkaitytė