Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario D. Kreivio pranešimas: „Kyla grėsmė Lietuvos pašto ateičiai“

2019 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys kreipėsi į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, prašydamas skubiai pateikti paaiškinimus dėl Susisiekimo ministerijos ir asmeniškai ministro diskredituojamo vienos didžiausių valstybės valdomų bendrovių, AB Lietuvos paštas, valdymo.

„Ministras privalo 5000 Lietuvos pašto darbuotojų, institucijoms ir visai visuomenei labai aiškiai, ir, nesipainiodamas tarp savo paties parodymų, paaiškinti – ar egzistuoja teisėta ir veikianti AB Lietuvos paštas valdyba bei pateikti valdybos atsistatydinimą ir naujos valdybos patvirtinimą  patvirtinančių dokumentų kopijas. Jau klostosi situacija, kai neišmanymo lygis ima kenkti strateginės įmonės, veikiančios itin konkurencingoje aplinkoje, stabiliai veiklai. Ministras privalo suprasti, kad bus reikalaujama jo asmeninės atsakomybės“, – sakė D. Kreivys.

Spalio 31 d. Susisiekimo ministerija išplatino pranešimą, kad ministro J. Narkevičiaus įsakymu Nr. B/N (be numerio) nuo spalio 31 d. yra atšaukiama ministerijos valdomos įmonės AB Lietuvos paštas valdyba ir išrenkami naujai keturių metų kadencijai nauji valdybos nariai. Praėjus savaitei po valdybos atšaukimo, lapkričio 7 d. sušaukto neeilinio Seimo Ekonomikos komiteto posėdžio metu ministras tvirtino, kad „<...> kalbant apie Lietuvos pašto veiklą, tai pasakysiu taip, kad valdybos nariai, kurie dabartiniu metu dirba, jie profesionaliai ir atsakingai vykdė savo pareigas – galite šitą užfiksuoti < ...>“.

Šio posėdžio metu buvo atkreiptas dėmesys, kad minėto įsakymo dalis, kuria išrenkama nauja Lietuvos pašto valdyba, yra niekinė tiek de jure, tiek de facto, nes pažeidžia norminius teisės aktus, reglamentuojančius Valstybės įmonių valdybų sudarymą. Pagal šį reglamentą, valstybinių įmonių valdybos nariai turi būti atrinkti rengiant konkursą.

Tą pačią lapkričio 7 d. Susisiekimo ministerija išplatino dar vieną pranešimą, kuriuo klaidina visuomenę, jog „planuojama, kad nauja Lietuvos pašto valdyba darbą pradės 2019 m. gruodžio 31 d. Šiuo metu ruošiamasi valdybos nepriklausomų narių atrankai ir derinami dokumentai Lietuvos pašto veiklą prižiūrinčioms institucijoms dėl kandidatų į valdybą įvertinimo“.

Tuo metu lapkričio 11 d. Susisiekimo ministerija jau išplatino kitą pranešimą, kuriuo apgailestauja, kad nepavyko surasti sutarimo su AB Lietuvos paštas valdybos nariais, jiems atsisakius tęsti darbą iki šių metų pabaigos. Toliau dėstoma, kad Susisiekimo ministerija skubiai suformuos naują valdybą ir jau inicijuotos procedūros naujų nepriklausomų narių atrankai, siekiant suformuoti nuolatinę bendrovės valdybą, kuri atitiktų EBPO reikalavimus.

„Lietuvos paštas dar visai neseniai pradėjo stotis ant kojų, įmonė persitvarko ir efektyvina veiklą. Bet ar tai rūpi ministrui J. Narkevičiui? Ministras, garsiai vertinantis įmonės veiklą, Ekonomikos komiteto posėdyje taip ir nesugebėjo atsakyti į paprastą klausimą apie tai, kiek uždirba pašto darbuotojas. Tik šios vadovybės dėka tūkstančiai Lietuvos pašto darbuotojų ką tik sulaukė pirmojo atlyginimų pakėlimo. Planai tai daryti ir toliau liks tik planais, jeigu įmonės veikla toliau bus žlugdoma, o neturint valdybos – kyla grėsmė nuvilti dar daugiau žmonių – Lietuvos pensininkus, kurių sunkiai uždirbtos pensijos, po tokių neatsakingų susisiekimo ministro veiksmų, gali pastarųjų ir nepasiekti“, – pažymėjo D. Kreivys.

Parlamentaras paklausimu ministro J. Narkevičiaus prašo atsakyti, ar Ekonomikos komitetui pateiktas 2019 m. spalio 31 d. įsakymas Nr. B/N (be numerio) „Dėl Akcinės bendrovės Lietuvos pašto valdybos“ yra registruotas Teisės aktų registre, galiojantis ar atšauktas. Kartu prašoma pateikti oficialias dokumentų kopijas.

„Ministro įsakymas atleisti pareigas ėjusią valdybą buvo neteisėtas, nes ją skiriant buvo pažeistas įstatymas. Tuomet ministras be konkurso skyrė naują valdybą, o šis ministro veiksmas taip pat buvo neteisėtas. Naujos, laikinosios valdybos skyrimas, taip pat prasilenkia su įstatymu – per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją nebuvome susidūrę su tokiu nekompetentingai kenksmingu veikimu“, – teigė D. Kreivys.

Seimo narys ministro J. Narkevičiaus taip pat prašo paaiškinti ir pateikti nustatytus specialiuosius reikalavimus valdybos nariams bei tai patvirtinančio dokumento kopiją, turint omenyje, kad yra inicijuotos procedūros naujų nepriklausomų narių atrankai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Dainius Kreivys

Tel. (8 5) 239 6605

El. p. Dainius.Kreivys@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-13 08:56
   Monika Kutkaitytė