Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentaras klausia S. Skvernelio, kur dingo Vyriausybės žadėtos valstybinės pensijos motinoms, išauginusioms 4 vaikus

2019 m. lapkričio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

         

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį prašydamas pateikti paaiškinimus, kodėl taip ilgai delsiama svarstyti įstatymų pataisas, kurias priėmus būtų suteikiama teisė gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją motinoms, pagimdžiusioms (įvaikinusioms) 4 ir daugiau vaikų, išauginusioms juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusioms.

„2018 m. vasario 7 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė mano teiktam Valstybinių pensijų įstatymo pakeitimo projektui, kurio tikslas – didesniam daugiavaikių motinų skaičiui suteikti valstybės paramą ir tokiu būdu netiesiogiai prisidėti prie demografinių problemų sprendimo, tačiau pasiūlė Seimui jo nesvarstyti. Nutarime teigiama, kad Vyriausybė numato 2018 m. II ketvirtį sistemiškai peržiūrėti valstybinių pensijų reglamentavimą ir Lietuvos Respublikos Seimui pateikti pasiūlymus dėl valstybinių pensijų skyrimo bei mokėjimo reguliavimo pakeitimų. Nutarta, kad „teikiant pasiūlymus dėl valstybinių pensijų skyrimo bei mokėjimo reguliavimo pakeitimų, bus įvertinta galimybė suteikti teisę gauti Lietuvos Respublikos antrojo laipsnio valstybinę pensiją motinoms, pagimdžiusioms (įvaikinusioms) 4 ir daugiau vaikų, išauginusioms juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusioms“, – aiškino L. Kasčiūnas.

L. Kasčiūnas sveikina Vyriausybės pritarimą jo pasiūlyto Įstatymo projekto tikslui. Tačiau, nežiūrint to, jokie siūlymai dėl valstybinių pensijų sistemos tobulinimo, įskaitant galimybę suteikti teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją motinoms, pagimdžiusioms (įvaikinusioms) 4 ir daugiau vaikų, išauginusioms juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusioms, nepateikti. Todėl Seimo narys prašo pateikti paaiškinimus, kodėl taip ilgai delsiama ir kada ketinama svarstyti įstatymo pataisas.

„Atrodo, kad tai dar vienas šios Vyriausybės įsipareigojimas, kuris yra sulaužytas. Jeigu Vyriausybė jokių siūlymų neteiks, sieksiu, kad Seime būtų svarstomas minėtas Įstatymo projektas, numatantis valstybės paramos suteikimą didesniam daugiavaikių motinų skaičiui. Turime parodyti deramą pagarbą motinoms, nes kiekvienas jų pagimdytas ir užaugintas vaikas – svarbus visai šaliai. Šie vaikai toliau kuria mūsų Lietuvą, saugo ją, užtikrina jos ateitį“, – komentavo Seimo narys.

Antrojo laipsnio valstybinės pensijos dydis šiuo metu siekia 116 eurų per mėnesį, tokia pensija šiuo metu skiriama motinoms, išauginusioms 5 ar daugiau vaikų.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-25 10:18
   Monika Kutkaitytė