Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo pranešimas: „Valdžia nusitaikė ne į bankus, o į paskolų gavėjus – vidutinė būsto paskola galėtų brangti iki 22 eurų per mėnesį“

2019 m. lapkričio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Liberalai, antradienį išgirdę Lietuvos banko valdytojo patvirtinimą, kad vadinamasis bankų mokestis brangins paskolas, registravo siūlymą valdančiųjų „Finansinių rinkų dalyvio mokesčio įstatymą“ pervadinti „Paskolų gavėjų apmokestinimo įstatymu“.

„Valdžia nusitaikė ne į bankus. Jie nusitaikė į Lietuvos gyventojų paskolas. Apie 75 proc. bankų turto Lietuvoje yra paskolos gyventojams ir įmonėms. Todėl įvedus tokį mokestį bus apmokestinti ne bankai, o vartotojai. Tai metinio pranešimo metu Seime antradienį patvirtino Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, kurio teigimu, įvedus tokį mokestį, tikėtina, kad paskolos Lietuvoje vidutiniškai brangs 0,2–0,4 proc. Šiuo metu vidutinė paskolų norma yra 2,38 proc.,  o būstui paimtos paskolos vidurkis – apie  66 000 eurų. Tai reiškia, kad patvirtinus valdančiųjų suplanuotą mokestį bankams būsto paskolų gavėjai papildomai sumokės iki 264 eurų per metus, arba papildomai po 22 eurus kas mėnesį“, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas.

Parlamentaras yra įsitikinęs, kad įstatymus, kaip ir daiktus, reikia vadinti jų esmę apibūdinančiais vardais, todėl registravo pataisą, pagal kurią dabartinis Finansų rinkų dalyvių mokesčio įstatymas būtų oficialiai pervadintas į Paskolų gavėjų apmokestinimo įstatymą.

Pasiūlymą galima rasti čia.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-11-28 15:42
   Monika Kutkaitytė