Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją dėl „valstiečio“ piktnaudžiavimo padėtimi ir dokumentų naikinimo

2019 m. gruodžio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Justas Džiugelis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydamas ištirti, ar Seimo Biudžetų ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas nepažeidė Seimo statuto ne tik nenusišalindamas nuo Žemės mokesčio įstatymo projekto svarstymo, bet ir neinformavęs komiteto narių apie gautą raštišką prašymą nusišalinti dėl akivaizdaus viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Remiantis LRT tyrimų skyriaus duomenimis, V. Ąžuolas valdo daugiau nei 200 hektarų žemės, o jo motina, kartu su nuomojama žeme – daugiau nei 400 hektarų. Tai reiškia, kad bendrai per susijusius asmenis šis Seimo „valstiečių“ frakcijos atstovas valdo daugiau nei 600 ha žemės ir yra vienas stambiausių Kruopių ūkininkų. Taigi, priėmus siūlomą Žemės ūkio įstatymo projektą ir prie jo pateiktą pasiūlymą, V. Ąžuolas ir su juo susiję asmenys privalėtų mokėti didesnį žemės mokestį nuo žemės ūkio paskirties žemės, galimai viršijantį 3000 Eur sumą.

Nenusišalinęs nuo šio balsavimo ir nesupažindinęs kitų komiteto narių su parlamentaro J. Džiugelio pateiktu argumentais grįstu prašymu nusišalinti, V. Ąžuolas neabejotinai pažeidė Seimo statutą.

„Jau nebestebina, kad kai kurie Seimo nariai nenusišalina nuo juos asmeniškai paliesiančių įstatymų projektų. Tačiau selektyvus dokumentų pateikimas komiteto nariams – tai jau naujas žanras. BFK pirmininkas ne tik piktnaudžiavo pareigomis, bet ir sąmoningai slėpė gautus dokumentus nuo kitų komiteto narių. Manau, kad po šio skandalingo fakto Seimo nariai, dirbantys Biudžeto ir finansų komitete, turėtų kelti klausimą dėl pasitikėjimo pirmininku V. Ąžuolu. Savo ruožtu kreipiausi į Etikos ir procedūrų komisiją ir tikiuosi, kad ateityje toks piktnaudžiavimas užimamomis pareigomis liausis“, – teigė Seimo narys J. Džiugelis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2019-12-04 09:23
   Monika Kutkaitytė