Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Eugenijaus Gentvilo pranešimas: „Odontologų savivaldos griovimas – valdžios kišimosi į profesinių bendrijų savivaldą pradžia“

2019 m. gruodžio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja G. Barysaitė)

 

Nors galutiniam balsavimui pritrūko balsų, neabejojama, kad šiandieninis valdančiosios daugumos sprendimas iš Odontologų rūmų atimti galimybę išduoti burnos priežiūros specialistų licencijas ir vykdyti odontologinių įstaigų priežiūrą bus priimtas. Parlamentaro Eugenijaus Gentvilo įsitikinimu, tokie valdančiųjų planai griauna odontologų savivaldą ir kuria pavojingą precedentą valstybei kištis ir į kitų profesinių bendruomenių savivaldą.

„Nors valdantieji tikina, kad po jų planuoto ir laikinai atidėto „perversmo“ pagerės odontologinių paslaugų kokybė ir pacientų sauga, aš negalvoju, kad iš to bus kas nors gero. Visų pirma dėl to, kad bus išdraskyta daugiau nei dešimtmetį sėkmingai veikusi savireguliacijos sistema, antra, ministerija perims anksčiau savivaldai deleguotą funkciją, o tai biudžetui kainuos brangiau. Trečias dalykas, kaip liberalui, tai yra principinis dalykas: ką gali padaryti privatus, visuomeninis sektorius, kaip odontologai, to neturi daryti viešasis sektorius, tai yra valstybės institucijos. Ir dabar mes einame į tokį socializmo šviesų rytojų, kai ministerija sako: „Mes geriau žinome, mes geriau išmanome.“ O kad tai kainuos mokesčių mokėtojams – jie to nedeklaruoja ir stengiasi nesureikšminti“, – teigia Seimo Ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Parlamentaras baiminasi, kad valdančiųjų „eksperimentas“ su Odontologų rūmais kuria pavojingą precedentą valstybei kištis ir į kitų profesinių bendrijų savivaldą.

„Kas galėtų paneigti, kad „kraujo skonį“ pajutusi valdžia odontologų pavyzdį nuspręs taikyti ir kitų profesinių bendruomenių savivaldoms, pavyzdžiui, architektams, advokatams, notarams, žurnalistams ir t. t. Jei profesiniai susivienijimai negirdomis nuleis tokį valdžios akibrokštą, lai nenustemba, kad rytoj gali ateiti ir jų eilė. Atimdama savireguliacijos svertus iš profesinių bendrijų, valdžia demonstruoja augantį apetitą didinti savo kontrolę visose šalies gyvenimo srityse“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Ekonomikos komiteto narys

Mob. 8 698 42 794

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-12-05 16:52
   Monika Kutkaitytė