Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Dėl Seimo nario Michalo Mackevičiaus – kreipimasis į Generalinę prokuratūrą“

2019 m. gruodžio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Justas Džiugelis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pateikti informaciją, ar yra gautas oficialus kreipimasis iš Lenkijos prokuratūros dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos atstovo, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario bei organizacijos „Lietuvos lenkų sąjunga“ pirmininko Michalo Mackevičiaus galimai įvykdytos nusikalstamos veiklos klastojant sąskaitas ir netinkamos lėšų, kurias skyrė Lenkijos fondas „Pagalba lenkams Rytuose“ (lenk. „Pomoc Polakom na Wschodzie“ ), apskaitos. Viešai pasiekiamoje informacijoje nurodoma, kad kalbama apie dešimtis tūkstančių eurų.

Lenkijos prokuratūra yra įteikusi Seimo nariui M. Mackevičiui asmeninį kvietimą atvykti į apklausą, tačiau parlamentaras kažkodėl dalyvauti apklausoje atsisakė. Maža to, anksčiau nuolat į kaimyninę šalį vykdavęs M. Mackevičius, po to, kai fondo „Pagalba lenkams Rytuose“ prašymu Lenkijos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, ne tik nebevažiavo į Lenkijos Respublikos teritoriją, bet ir nesilankė šios šalies ambasadoje, kurios teritorijoje taip pat galioja šios šalies įstatymai.

„Turimais duomenimis ponas M. Mackevič daugiau nei metus vengia atsakyti į jam keliamus Lenkijos Respublikos prokuratūros klausimus, prisidengdamas Seimo nario teisine neliečiamybe. Tokie parlamentaro veiksmai kelia daug klausimų, o taip pat skatina nepasitikėjimą Lietuvos lenkų bendruomene mūsų draugų Lenkijoje akyse. Apmaudu, kad save sąžiningiausia įvardijančios politinės partijos narys diskredituoja ne tik mūsų šalies lenkų bendruomenę, bet ir visą Lietuvos Respublikos Seimą“, – teigė Seimo narys J. Džiugelis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-12-10 12:26
   Jolanta Anskaitienė