Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Rinkimų kartelės mažinimas prieštarauja oficialiai pripažintiems demokratijos standartams ir taisyklėms“

2019 m. gruodžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

                     

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro direktorę Ingebjorgą Solrun Gisladotir (Ingibjörg Sólrún Gísladóttir), Europos Tarybos generalinę sekretorę Mariją Peičinovič Burič (Marija Pejčinović Burić) ir į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydamas įvertinti, ar Lietuvos parlamento priimta įstatymo pataisa, sumažinanti politinėms partijoms ir koaliciniams sąrašams taikomą rinkėjų pasitikėjimo kartelę, kai iki parlamento rinkimų liko mažiau kaip vieneri metai, atitinka demokratinių valstybių praktiką ir neprieštarauja demokratijos principams.

Seimo narys siunčiamame rašte pažymi, kad rinkimų kartelės sumažinimas iki parlamento rinkimų likus mažiau kaip vieneriems metams, prieštarauja demokratijos principams. 1990 m. gegužės 10 d. įkurta Europos komisija kovai už demokratiją („Venecijos komisija“), kurią Europos Taryba įsteigė siekdama teisinių demokratijos garantijų, priėmė Gerosios rinkimų praktikos kodeksą. Jo II.2.b punkte rekomenduojama svarbiausių rinkimų įstatymų elementų, ypač reglamentuojančių rinkimų sistemas, rinkimų komisijų sudarymą, rinkimų apylinkių ir apygardų ribų keitimą, nekeisti iki rinkimų likus mažiau kaip vieneriems metams.

 L. Kasčiūno teigimu, tokie rinkimų taisyklių keitimai gali Lietuvą nublokšti į mažiau demokratiškų valstybių gretas. Nors valdančiąją koaliciją sudarančios partijos deklaruoja, kad tokia įstatymo pataisa pagerins demokratijos lygį, nes į parlamentą pateks daugiau politinių partijų, tačiau realiai rinkimų taisyklės keičiamos siekiant išsaugoti valdžią. Kai kurios valdančiosios koalicijos partijos, matydamos prognozes, kad po 2020 m. rinkimų nepateks į kitą parlamentą, naudojasi turimais valdžios resursais, siekdamos palengvinti sau kelią ir išsaugoti savo pozicijas.

„Panašios tendencijos matomos Rusijoje, kur Kremlius svarsto idėją padėti mažosioms politinėms partijoms, nepajėgiančioms įveikti 5 proc. barjero, per 2021 m. rinkimus tam, kad valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ galėtų išlaikyti konstitucinę daugumą naujojoje Valstybės Dūmoje. Tad kyla klausimas – kaip mes galime rodyti pirštu ir teisti valstybes dėl jose vyraujančios demokratijos stokos, kuomet patys nesivadovaujame demokratijos principais?“ – sako L. Kasčiūnas.

                              

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-12-12 13:42
   Jolanta Anskaitienė