Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Tomo Tomilino pranešimas: „Laikomės duotų pažadų – kitąmet vaiko pinigai sieks 60 eurų sumą ir 100 eurų gausioms bei nepasiturinčioms šeimoms“

2019 m. gruodžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seime koreguojamas Vyriausybės pateiktas įstatymo projektas dėl vaiko pinigų sumos dydžių, siūlant, kad jau kitąmet didėtų universali išmoka už vaiką, mokant 60 ir 100 eurų per mėnesį.

,,Nauja vaiko pinigų formulė 60/100 nuo sausio 1 dienos, kai spartinamas vaiko pinigų priedo augimas – itin reikšmingas žingsnis kovojant su skurdu ir socialine atskirtimi, o tai, deja, yra realybė, su kuria jaunos šeimos, auginančios vaikus, priverstos susidurti dėl mažų pajamų už darbo santykius, didelių įsipareigojimų bankams ar augančių kainų“, – sako Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Universali išmoka už vaiką taikoma skirtingose Europos Sąjungos šalyse – Airijoje, Belgijoje, Danijoje, Lenkijoje ar Švedijoje.

Pasak Tomo Tomilino, vaiko pinigai turi teigiamos įtakos, kai kalbame ir apie mažesnius emigracijos skaičius ir skurdo rodiklį. ,,Būtent vaiko pinigų masto ir pasiekiamumo dėka, Lietuva pirmauja Europoje pagal skurdo mažėjimo tendencijas. Tai rodo „Eurostat“ duomenys. Mums svarbu įgyvendinti duotus pažadus žmonėms ir taip pat vystyti kryptingą šeimos politiką valstybėje, kad jauni žmonės ir šeimos galėtų likti Lietuvoje bei nebūtų priverstos emigruoti vien tam, kad išlaikytų vaikus“, – pridūrė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Tomas Tomilinas.

Jei Seimas atsižvelgtų į pateiktus siūlymus, iš viso universalią išmoką vaikui gautų apie 521,9 tūkst. vaikų, papildomai skiriamą išmoką vaikui – apie 151,6 tūkst. vaikų iš gausių, nepasiturinčių šeimų ir šeimų, auginančių neįgalius vaikus.

 

Daugiau informacijos:

Tomas Tomilinas

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6614

   Naujausi pakeitimai - 2019-12-13 12:54
   Monika Kutkaitytė