Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Mykolo Majausko pranešimas: parlamentaras siūlo rodyti įspėjamuosius užrašus azartinių lošimų reklamose

2020 m. sausio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Lietuvoje sparčiai augant azartinių lošimų rinkai ir reikšmingai išaugus žmonių, kenčiančių nuo lošimų priklausomybės, skaičiui, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mykolas Majauskas siūlo numatyti pareigą azartinių lošimų reklamose įspėti apie lošimų rizikas. Anot parlamentaro, prašymų savanoriškai apriboti savo galimybę lošti Lošimų priežiūros tarnyba šiuo metu per mėnesį gauna tiek, kiek anksčiau būdavo gaunama per visus metus – 510 prašymų pateikta vien praėjusių metų gruodžio mėnesį. O 2019 metais prašymų gauta tiek, kiek per visą savanoriškos programos 13 metų gyvavimo laikotarpį – 5079.

Seimo narys M. Majauskas pažymi, kad tokie skaičiai rodo žaibiškai didėjantį azartinių lošimų sukeliamų problemų mastą, kurio negalime ignoruoti.

Parlamentaras mano, kad, siekiant efektyvios priklausomybių nuo lošimų prevencijos, būtina taikyti ne tik draudimo, bet ir šviečiamąsias priemones: „Draudimai ir apribojimai nėra pakankamai efektyvūs, jeigu visuomenė, o ypač jaunimas, nėra informuojami apie neigiamas azartinių lošimų pasekmes. Azartiniuose lošimuose sudalyvauti ketinantis asmuo turi žinoti, kokias problemas jam ir jo šeimos nariams gali užtraukti neatsakingas žaidimas.“

Socialiai atsakingos lošimų reklamos praktika jau yra plačiai taikoma daugelyje Europos šalių: Belgijoje paprastai naudojamas užrašas „Lošk subalansuotai“, Čekijoje – „Dalyvavimas lošimuose gali būti pavojingas“,  Italijoje – „Lošimai gali sukelti priklausomybę“,  Prancūzijoje – „Lošimai kelia riziką: skolos, priklausomybė ir pan.“, Vokietijoje – „Nelošk tiek, kad taptum priklausomas“, Ispanijoje – „Lošk atsakingai“, Šveicarijoje – „Kad lošimas liktų žaidimu“.

Parlamentaro M. Majausko inicijuotą įstatymo projektą pasirašė 14 Seimo narių iš visų Seimo frakcijų, įskaitant TS-LKD frakcijos seniūną Gabrielių Landsbergį, Seimo narę Ingridą Šimonytę, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūną Rimantą Sinkevičių, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnę Rasą Budbergytę, Seimo narius Algirdą Butkevičių, Vytautą Baką ir kitus.

Siūlomos pataisos įsigaliotų nuo 2020 m. liepos 1d. Projektas parengtas atsižvelgiant į tabako gaminių kontrolės įstatymo reikalavimą pateikti įspėjimą apie galimą žalą sveikatai.

„Azartiniai lošimai nėra blogis savaime, tačiau vykstant šio sektoriaus plėtrai, svarbu gebėti kontroliuoti su tuo susijusias rizikas ir mažinti neigiamas pasekmes. Nereikia į lošimų rinkos vežimo ratus kaišioti pagalių, kurie nuverstų jį nuo kelio, tačiau bent jau užsikabinti atšvaitus reikėtų“, – teigia Mykolas Majauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-07 09:15
   Monika Kutkaitytė