Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos pranešimas: „Seimas tęs gerą Vyriausybės iniciatyvą dėl švietimo susitarimo“

2020 m. sausio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) pirmininkas akademikas Eugenijus Jovaiša, reaguodamas į pastarųjų dienų viešus pasisakymus Nacionalinio susitarimo dėl švietimo tema, teigė, kad Seimas tęsia Vyriausybės pradėtą darbą. Kartu jis pabrėžė, kad tolesnis darbas šiuo klausimu Seime privalo remtis visų suinteresuotų partijų sąžiningu atstovavimu ir įtraukimu. Kitu atveju jo pirmininkavimas procesui būtų neįmanomas.

„Vyriausybei pristačius parengtą Nacionalinio susitarimo dėl švietimo projektą, pasigirdo įvairių vertinimų, kurių dalis kelia nereikalingą susipriešinimą tarp pačių proceso dalyvių. Priešingai nuskambėjusioms antraštėms, susitarimo rengimas ne „oficialiai persikelia į Seimą“, o tiesiog bus tęsiamas Seime, nes numatomą susitarimą turės pasirašyti būtent politinių partijų lyderiai. Vyriausybė nebuvo patraukta nuo šio proceso ir Seimas jo neperėmė. Ką iš tiesų darome Seime, tai mėginame pratęsti Vyriausybės pradėtą darbą, sutelkiant švietimo srityje besispecializuojančius įvairių partijų atstovus. Tik esant tokiam dalyvavimui įmanoma pasiekti susitarimą, kuris iš tiesų būtų reikšmingas ir įpareigojantis sutariančias partijas“, – situaciją aiškino E. Jovaiša.

Komiteto pirmininkas išreiškė susirūpinimą dėl to, kad laikinosios Seimo narių grupės „Dėl Lietuvos švietimo ateities“ formavimas Seime prasidėjo be proporcingo dalyvaujančių politinių jėgų atstovavimo. Jo teigimu, parlamentinė grupė negali būti sudaryta „didesnio entuziazmo“ pagrindu ir Seimo nariai tą neabejotinai supranta.

„Lenktynės čia negali vykti, tokioje grupėje turi būti visų jėgų atstovai ir realią padėtį Seime atspindintis jų pasiskirstymas. Esu tikras, kad kolegos į tai atsižvelgs ir artimiausioje ateityje galėsime pateikti pirmuosius susitarimo projekto patobulinimus ir aiškiai įvardyti tas idėjas, dėl kurių bendrą sutarimą rasime visi“, –- lūkesčiais dalinosi Seimo narys.

 

Platesnei informacijai:

Eugenijus Jovaiša

Mob. 8 668 42661

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-16 11:54
   Eglė Saulė Trembo