Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: „Dėl Jaroslavo Narkevičiaus skirstytų lėšų keliams – kreipimasis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją“

2020 m. sausio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė, reaguodama į interneto svetainės 15min.lt informaciją, kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus galimo Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo, skirstant lėšas keliams Vilniaus rajone.

„Asfalto tema tampa vis klampesnė. Ministras ir jo aplinkos asmenys yra Lietuvos lenkų sąjungos nariai, ministras skiria lėšas Vilniaus rajonui, kurio vadovė – irgi šios organizacijos narė. Viešai skelbiama informacija leidžia daryti prielaidą, kad ministras dėl šiam rajonui skirtų lėšų turi interesų konfliktą. Privalome gauti viešą teisinį įvertinimą, ar ministras neprivalėjo nusišalinti spręsdamas klausimus, kurie realiai tiesiogiai naudingi jam politiškai“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė A. Gedvilienė.

Seimo narė prašo VTEK aiškintis, ar ministras J. Narkevičius, rengdamas, dalyvaudamas ir priimdamas sprendimus „Dėl 2019 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų rezervo valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti paskirstymo“, nepažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo. Vyriausybei teikiamą nutarimo projektą ir su tuo susijusią medžiagą pasirašė ministras J. Narkevičius. Susisiekimo ministras sprendimą pristatė Vyriausybės posėdžio metu ir dėl jo balsavo kartu su visais ministrų kabineto nariais. J. Narkevičius, pasirašydamas dokumentus ir pristatydamas sprendimą, nurodė, kad buvo nagrinėtas kiekvienas pasiūlymas, kiekvienas projektas.

Pasak A. Gedvilienės, interneto svetainėje lrt.lt 2019 m. gruodžio 2 d. publikuotame straipsnyje „Aiškėja naujos detalės dėl premjero gatvės remonto: papildomas finansavimas – be paraiškos ir prašomos sumos“ paaiškėjo aplinkybės, kad Vilniaus rajono savivaldybei ir Trakų rajono savivaldybei buvo papildomai skirta lėšų iš KPPP, nes buvo gauti tik šių savivaldybių administracijų prašymai, o tautinių mažumų gausiai gyvenamoms kitos keturios savivaldybės net nebuvo informuotos, kad gali prašyti papildomų lėšų.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius privačių interesų deklaracijoje yra nurodęs, kad jis yra Lietuvos lenkų sąjungos narys, o iš viešai prieinamos informacijos matyti, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius yra Lietuvos lenkų sąjungos filialo Trakų rajono skyriaus pirmininkas, nors tai nėra nurodyta privačių interesų deklaracijoje. Atkreiptinas dėmesys, kad Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst privačių interesų deklaracijoje nurodžiusi, kad ji yra Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus narė.

Minėtų aplinkybių visuma leidžia kilti pagrįstoms abejonėms, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, priimdamas sprendimus dėl lėšų skyrimo Vilniaus rajono savivaldybei, kurios merė Marija Rekst yra asociacijos Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus narė ir pats priklausydamas minėtai asociacijai, negalėjo likti objektyvus ir nešališkas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-16 12:16
   Monika Kutkaitytė