Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko pranešimas: „Norima laikyti žiniasklaidą ant pavadėlio“

2020 m. sausio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Dž. G. Barysaitė)

 

Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas spaudos konferencijoje Seime sukritikavo valdančiųjų ketinimus steigti naują Žiniasklaidos rėmimo fondą, nes tokiu būdu, pasak Seimo nario,  politikai per Kultūros ministeriją įgis teisę teikti finansinę paramą jiems įtinkančiai ar patinkančiai žiniasklaidai.

„Norima valstybę padaryti vieninteliu žiniasklaidos paramos fondo steigėju ir tokiu būdu laikyti žiniasklaidą ant pavadėlio. Priėmus valdančiųjų naujai siūlomą įstatymą apie demokratiją kalbėti neliks jokios prasmės, nes laisva žiniasklaida yra vienas iš demokratijos garantų“, – Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė J. Sabatauskas.

Seimo narys įregistravo pasiūlymą Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, kuriuo  siūlo nedaryti valstybės vieninteliu fondo steigėju, be to, įspėja apie grėsmes, kad Kultūros ministerija gali atsisakyti būti jau egzistuojančio Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo dalininku, nes pasakys, kad turi savo fondą. Tokiu būdu ligi šiol veikęs fondas gali būti pasmerktas numirti.

„Valdantieji tarsi neliečia veikiančio fondo, lyg ir sako, jūs dirbkite toliau, bet mes steigiam naują. Dabartinis fondas bus  pasmerktas numirti. Savo pataisose siūlau išbraukti tą vienintelį naujo fondo steigėją – valstybę, o fondą kurti senojo pagrindu“, – sako siūlymo iniciatorius.

Socialdemokratas sako, kad įstatyme numatytas draudimas Nacionaliniam transliuotojui  gauti pinigų iš Žiniasklaidos rėmimo fondo yra kaip ir normalus, kadangi LRT yra finansuojamas iš biudžeto, tačiau draudimas skleisti informaciją, kuri atspindėtų iš fondo parengtų projektų turinį, kvepia cenzūra.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07 099

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-21 14:08
   Monika Kutkaitytė