Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Gintarės Skaistės pranešimas: „Kauno bendruomenės jaučiasi paliktos sunykti“

2020 m. sausio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Sausio 27 dieną vyko Seimo Kauno krašto bičiulių grupės narių susitikimas – apvaliojo stalo diskusija su Kauno bendruomenių centrų asociacijos (KBCA) nariais.

„Pastaruoju metu nerimsta diskusijos apie gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą. Bendruomenės jaučiasi negirdimos, į jų nuomonę savivaldybės nėra linkusios atsižvelgti. Siekiant labiau įsigilinti į, konkrečiai, Kauno mieste kylančias problemas, susitikome su šiomis bendruomenėmis“, – teigė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė, Seimo Kauno krašto bičiulių grupės pirmininkė Gintarė Skaistė.

Susitikimo metu buvo aptariama bendruomenių situacija Kauno mieste. Išskirtos kelios pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria bendruomenės – patalpų ir finansavimo stygius.

Bendruomenių atstovai pasigenda geranoriško Kauno miesto vadovybės požiūrio suteikiant viešąsias erdves bendruomenių renginiams ir susitikimams. Taip pat jaučiasi neįtraukiami į sprendimų, susijusių su nevyriausybinių organizacijų veikla, priėmimą. Susitikimo metu KBCA nariai teigė, kad nėra tinkamai įtraukiami į Kauno miesto savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų tarybos formavimą, todėl taryboje nėra tinkamai atstovaujamos miesto bendruomenės ir jų interesai.

Kita didelė problema – bendruomenių veiklos finansavimas. Kauno miesto savivaldybė jau keli metai bendruomenėms paramos neskiria. O Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriama fondų parama bendruomenes dažnai pasiekia vos lapkričio mėnesį, efektyviam finansavimo įsisavinimui paliekant itin trumpą laiko tarpą.

 „Susitikimo metu plačiai aptarėme bendruomenių situaciją Kauno mieste. Išsakyta daug konkrečių problemų, su kuriomis susiduria bendruomenės. Nutarėme šiuos klausimus kelti Seime. Tikėsimės ir geranoriškesnio Kauno savivaldybės požiūrio į bendruomeninę veiklą. Juk tik stiprios bendruomenės sudaro stiprią valstybę“, – teigė Seimo narė G. Skaistė.

Lietuvos Respublikos Seimo Kauno krašto bičiulių grupei priklauso 16 Seimo narių iš 3 Seimo frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Kauno krašto bičiulių grupės pirmininkė

Dr. Gintarė Skaistė

El. p. [email protected]

Mob. 8 668 42 155

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-28 12:12
   Monika Kutkaitytė