Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Audroniaus Ažubalio pranešimas: „Seimo parlamentinės delegacijos neveiklumas silpnina Lietuvos poziciją diskusijose dėl NATO Rytų politikos“

2020 m. sausio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis kreipėsi į Seimo Užsienio reikalų komitetą prašydamas artimiausiame posėdyje apsvarstyti Lietuvos Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (NATO PA) nevykimą į 2020 metų sausio 27–28 d. Briuselyje, NATO būstinėje, vykusį Ukrainos ir NATO Tarpparlamentinės Tarybos  (UNIC) susitikimą, o dėl to galimai silpnėja Lietuvos pozicija diskusijose dėl NATO Rytų politikos.

NATO Parlamentinės Asamblėjos organizuoto Tarybos posėdžio tikslas – aptarti tolesnį Ukrainos Aukščiausiosios Rados ir NATO PA bendradarbiavimą, stiprinantį Ukrainos saugumą ir šių metų gegužę vyksiančią NATO PA sesiją Kijeve. Svarbu pažymėti, kad didelį politinį indėlį įnešė ankstesnė Lietuvos Seimo delegacija, kad ši sesija būtų surengta Ukrainos sostinėje. Nepaisant ankstesnio įdirbio ir neginčytinos Lietuvos lyderystės Asamblėjoje NATO Rytų politikos klausimais, Lietuvai neatstovavo nė vienas Seimo delegacijos NATO PA narys.

Todėl, anot Seimo nario A. Ažubalio, neturime Lietuvos poziciją atstovaujančio žmogaus Ukrainos–NATO Tarpparlamentinėje Taryboje, nors bet kuris delegacijos narys turėjo teisę tapti šios Tarybos nariu arba nebūnant juo dalyvauti posėdžiuose stebėtojo teisėmis.

„Belieka su geranorišku pavydu stebėti, kaip mūsų kaimynai efektyviai panaudoja ir mūsų įdirbį stiprindami savo vaidmenį transatlantiniame formate. To pavyzdys – Latvijos parlamentaro Ojaro Eriko Kalninio (Ojārs Ēriks Kalniņš) išrinkimas NATO PA delegacijos vadovu bendroje su Ukraina Taryboje“, – pažymi A. Ažubalis.

Mūsų politikai jau daug metų sėkmingai dirba artindami Rytų Partnerystės valstybes prie euroatlantinių struktūrų. Tad šis pastarasis paskyrimas rodo, kad potencialas srityje, kuriose esame sukaupę ypač daug gerosios patirties ir užmezgę glaudų bendradarbiavimą, nėra tinkamai išnaudojamas.

„Kaip ne kartą pasitvirtino – šitos kadencijos Seimo parlamentinė diplomatija išgyvena gilią krizę ir šis Seimo delegacijos neveikimas NATO Parlamentinėje Asamblėjoje – paskutinis to požymis. Šiuo konkrečiu atveju, nevykstant į svarbius susitikimus, apleidžiamos mūsų iškovotos pozicijos. Deja, tai nestebina, nes valstybės užsienio politiką vyriausybiniame ir parlamentiniame lygmenyse kuruoja draugai socialdemokratai“, – teigia A. Ažubalis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Audronius Ažubalis

Tel. (8 5) 239 6321

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-01-30 10:11
   Monika Kutkaitytė