Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Veterinaras, profesionalus medžiotojas aplinkos ministras turi prisiimti atsakomybę dėl netinkamos reakcijos į skandalingas medžiokles“

2020 m. vasario 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Aplinkos ministro ir kai kurių aplinkosaugininkų pataikavimas skandalu virtusios elitinės medžioklės dalyviams, kai buvo nušauta apsivaikavusi stumbrė, paskatino Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotoją, liberalą Simoną Gentvilą parengti Medžioklės ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pataisas. Pagal jas būtų privalu skelbti medžioklės dalyvių sąrašą, o nustačius medžioklės taisyklių pažeidimą – privalomai tikrinti medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų blaivumą.

„Dar 2017 m. buvo paviešintas visas klasteris aplinkosaugos vadovų, medžiojančių Jurbarko „Girios“ medžioklės būrelyje. Tada kalbėta apie visų medžioklės lapų viešumą, tačiau iš tuometinio skandalo nepasimokyta. Šiemet po dar didesniu skandalu virtusios naujametinės medžioklės buvo daroma viskas, kad stumbro medžioklės žala būtų tris kartus sumažinta, medžioklės dalyvių blaivumas netikrinamas, o tapatybės slepiamos“, – teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas, liberalas S. Gentvilas, kuris dar sausio 17 d. kreipėsi į Vytauto Didžiojo Universitetą dėl stumbrės ir atrasto stumbriuko genetinių tyrimų, o sausio 20 d. į Generalinę Prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Matydamas Aplinkos ministro abejingumą ir neryžtingumą tiek po 2017 m. „Girios“ būrelio brakonieriavimo, tiek po 2020 m. naujametinės medžioklės dangstymo ir siekdamas kovoti už gerą medžiotojų vardą, parlamentaras S. Gentvilas parengė Medžioklės ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pataisas.

Pagal Medžioklės įstatymo 14 straipsnio pataisą, informacija apie medžioklę būtų vieša. Joje būtų nurodomi medžioklėje dalyvavusių medžiotojų duomenys, medžioklės pradžios ir pabaigos laikas, medžioklės plotas, sumedžioti gyvūnai. Ši informacija turėtų būti pateikta ne vėliau kaip 24 valandos po medžioklės pabaigos ir būtų viešai prieinama.

Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatyme atsirastų nuostata, numatanti, kad nustačius medžioklės taisyklių pažeidimą būtų privalomai tikrinamas medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų blaivumas.

Seimui pritarus, šios pataisos įsigaliotų nuo vasaros pradžios.

 

Komentarai žiniasklaidai:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-02-18 12:51
   Eglė Saulė Trembo