Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentaras Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininko prašo nenutraukti totorių televizijos transliavimo Ukrainoje

2020 m. vasario 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininką Dmytro Razumkovą, prašydamas nenutraukti totorių televizijos transliavimo Ukrainoje.

Totorių (ATR) televizija buvo įkurta kaip pirmasis kanalas, skirtas Krymo totoriams, kurie buvo Sovietų Sąjungos valdžios deportuoti iš savo tėvynės 1944 metais. Ši televizija buvo viena iš nedaugelio balsų regione, kritikavusių Rusijos įvykdytą aneksiją. Kaip ir kiti vietos žiniasklaidos kanalai, ATR televizija po Krymo aneksijos turėjo kreiptis į Rusijos institucijas, kad gautų licenciją, leidžiančią toliau televizijos kanalą transliuoti Kryme. Deja, Rusija atsisakė pratęsti televizijos licenciją.

Iki šiol ATR televizijos kanalo transliacija buvo tęsiama Ukrainoje. Tačiau Ukrainos valdžia taip pat siekia panaikinti šios televizijos licenciją.

„Europos Parlamentas dar 2016 m. gegužės 12 d. priėmė rezoliuciją dėl Krymo totorių, kurioje smerkia laisvosios žiniasklaidos suvaržymą Kryme, licencijos panaikinimą didžiausiam Krymo totorių televizijos kanalui ATR bei ragina atnaujinti tą kanalą ir mano, kad šie veiksmai iš Krymo totorių atima galimybę išlaikyti jų kultūrinę ir kalbinę tapatybę. Lietuvos Respublikos Seimas praėjusių metų birželį priėmė rezoliuciją dėl Sovietų Sąjungos vykdyto Krymo totorių tautos naikinimo pripažinimo genocidu, kurioje kviečia tarptautinę bendruomenę tęsti solidarizaciją su Krymo totorių tauta bei tęsti 2014 metais Rusijos Federacijos įvykdytos Ukrainos Krymo okupacijos ir aneksijos nepripažinimo politiką. Turint omenyje šiuos faktus, prašome nenutraukti ATR televizijos transliavimo Ukrainoje, kuri yra svarbi Ukrainos totorių bendruomenei tiek informacine, tiek vertybine bei istorine prasmėmis“, – kreipimąsi į Rados pirmininką komentavo L. Kasčiūnas.

 

Kreipimasis į Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininką

 

Kontaktams:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-02-20 09:50
   Eglė Saulė Trembo