Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Audroniaus Ažubalio, Žygimanto Pavilionio ir Emanuelio Zingerio pranešimas: „Ragindami nepalaikyti Europos Sąjungos ir Kubos sutarties ratifikavimo – į Lietuvą atvyksta Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kubos disidentai“

2020 m. vasario 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis ir Emanuelis Zingeris dėl galimo Lietuvos ketinimo ratifikuoti Europos Sąjungos (ES) sutartį su Kuba pirmadienį, vasario 24 d., 10 val. rengia spaudos konferenciją, kurioje dalyvaus Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Kubos disidentų delegacija: Žmogaus teisių fondo Kuboje prezidentas Tonis Kosta (Tony Costa), fondo tyrimų direktorius Hugo Ača (Hugo Acha), pirmoji Kubos gydytoja, atskleidusi tikrąjį šalies „medicinos misijų“ pobūdį, Ramona Matos ir žmogaus teisių aktyvistė Roza Marija Paja (Rosa Maria Paya). Žmogaus teisių aktyvistai iš užsienio ketina papasakoti apie komunistinio režimo primetamus žiaurumus, su kuriais susiduria Kuba ir kitos Lotynų Amerikos šalys, siekdami paskatinti Vyriausybę atsisakyti galimybės ratifikuoti sutartį ar bent jau ją atidėti. 

 „Pasirašyti sutartį „Dėl Europos Sąjungos bei jos valstybių narių ir Kubos Respublikos politinio dialogo ir bendradarbiavimo susitarimo ratifikavimo“ reiškia, kad Lietuva stoja į komunistinių-represinių diktatūrų, tokių kaip Kubos, Venesuelos, Baltarusijos režimai, pusę. Atverdami finansinius ES srautus šiam režimui, mes ne tik padedame jam išsilaikyti, bet ir kartu su kitais nuolaidžiavimo politikos šalininkais metame iššūkį didžiausiam mūsų saugumo garantui – JAV, kurios vienas iš pagrindinių užsienio politikos uždavinių – kaip savo kalboje nacijai paminėjo Prezidentas Trampas (Donald Trump) – kova su socializmu Lotynų Amerikoje. Užsienio reikalų ministro argumentas, kad Lietuva vienintelė ES neratifikavo šios sutarties – silpnas. Kovo 11-ąją mes buvome vieni, bet laimėjome, 2008-aisiais, kai Europos Sąjungoje vieninteliai blokavome ES derybų su Rusija mandatą, mes taip pat buvome vieni ir laimėjome“, – pažymėjo Seimo narys A. Ažubalis.

Prieš kelias dienas Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis gavo laišką iš antros pagal įtaką JAV kongresmenų grupės vadovo Mario Diaz-Balarto (Mario Díaz-Balart), kuriame aiškiai prašoma Seimo atidėti šios sutarties ratifikavimą.

„Ši lotynų grupė JAV Kongrese yra pagrindinė ir įtakingiausia mūsų sąjungininkė, kuri padėjo mums apginti svarbiausius mūsų nacionalinius interesus: pritarė įvairių sankcijų Rusijai įvedimui, gynė Ukrainą nuo Rusijos agresijos, palaikė mus visais energetinio saugumo klausimais ir dėl didesnio JAV karinio dalyvavimo Lietuvoje. Būtent ši grupė atvėrė kelius aukščiausiam politiniam dialogui tiek su JAV Kongresu, tiek su JAV Prezidentu mano kadencijos ten metu. Jeigu norime, kad Vašingtonas mus išgirstų, privalome atsižvelgti į šį geriausių mūsų draugų JAV Kongrese prašymą ir bent jau atidėti šios sutarties ratifikavimą tol, kol tiek JAV, tiek naujoji ES Komisija bei Vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Žozepas Borelis (Josep Borell) neįsiklausys į mūsų svarbiausius interesus, taip pat ir dėl Astravo atominės elektrinės projekto sustabdymo“, – teigė parlamentaras Ž. Pavilionis.

Po spaudos konferencijos, 10.50 val., Seimo Algirdo Mykolo Brazausko salėje vyks atviras svečių ir  politinių partijų lyderių, atstovų susitikimas.

Seimo nariai kviečia dalyvauti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Audronius Ažubalis

Tel. (8 5) 239 6321

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Žygimantas Pavilionis

Tel. (8 5) 239 6733

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-02-21 09:17
   Monika Kutkaitytė