Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: „Ministras Jaroslavas Narkevičius privalo paaiškinti, kas vyksta Klaipėdos uoste“

2020 m. vasario 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė skubiai reikalauja susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atsakymų dėl situacijos ministerijai pavaldžioje Klaipėdos valstybinėje jūrų uosto direkcijoje (KVJUD), kuri galimai atsakinga už taršą Kuršių mariose.

LRT Tyrimų skyrius pranešė, kad gyvsidabriu užterštos nuotekos iš KVJUD pavojingo dumblo aikštelės galėjo patekti į Kuršių marias.

 „Kreipiuosi į ministrą kuo skubiau viešai, aiškiai ir rišliai atsakyti į visuomenės klausimą: ar prie taršos Kuršių mariose prisidėjo ir Susisiekimo ministerijai pavaldi Uosto direkcija? Ar valstybės įmonė, kurios buvęs vadovas pagarsėjo artimais ryšiais su uosto bendrovėmis nežiūri pro pirštus į aplinkosaugą, kai marios sistemingai verčiamos ekologine bomba?“ – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė.

LRT žurnalistai pranešė, kad KVJUD nuo 2013 m. be taršos leidimo į Kuršių marias leido nuotekas, kurios užterštos naftos produktais, sunkiaisiais metalais, pavyzdžiui, gyvsidabriu. Nuotekos tekėjo iš pavojingo dumblo aikštelės, įrengtos Klaipėdoje. Pagal pateiktus duomenis KVJUD atstovai ilgus metus Aplinkos ministeriją įtikinėjo, kad tai, ką išleidžia į Kuršių marias, nėra nuotekos, pati vykdė aikštelės monitoringą ir teikė duomenis, tačiau šių metų pradžioje įmonei buvo išduotas taršos leidimas.

Pasak A. Gedvilienės, susisiekimo ministras privalo skubiai atsakyti į klausimą, ar ministerija užtikrino KVJUD veiklos kontrolę.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-02-21 09:35
   Monika Kutkaitytė