Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Mykolo Majausko pranešimas: parlamentaras klausia, kodėl Lietuvoje verslui taikomi banko paslaugų įkainiai beveik du kartus didesni nei Estijoje

2020 m. vasario 27 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo narys Mykolas Majauskas kreipiasi į Lietuvos banką ir Konkurencijos tarybą prašydamas išsiaiškinti, ar Lietuvoje verslui taikomi beveik dvigubai didesni nei Estijoje bankinių paslaugų įkainiai nepažeidžia sąžiningos konkurencijos principų ir Europos Sąjungos teisės. O Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje prašoma įvertinti, ar, remiantis akivaizdžiais kainų skirtumais, neatsiranda pagrindo kreiptis į Europos Komisijos Konkurencijos generalinį direktoratą.

Skandinavijos bankai turi reikšmingos įtakos Lietuvos bankų sistemos stabilumui ir ekonomikos augimui. Tačiau dominuojanti padėtis negali tapti pagrindu piktnaudžiauti ir išnaudoti Lietuvos verslą, taip pažeidžiant Europos Sąjungos teisę, aiškiai draudžiančią išnaudotojišką elgesį.

Lietuvos banko atliktas ir Biudžeto ir finansų komitetui pateiktas skandinaviškų bankų paslaugų įkainių palyginimas Lietuvoje ir Estijoje parodė, kad Lietuvoje už identiškas bankų paslaugas mokama beveik du kartus daugiau. M. Majausko teigimu, objektyvių priežasčių, galinčių lengvai paaiškinti tokius bankų paslaugų įkainių skirtumus, nėra: bankų sektoriai abejose šalyse yra itin panašūs savo struktūra ir konkurencine aplinka, didžiausias rinkos dalis užima tie patys bankai („Swedbank“, SEB ir „Luminor“).

„Kyla natūralus poreikis išsiaiškinti, kodėl, nepaisant šių panašumų, tų pačių bankinių paslaugų kainos verslui Lietuvoje ir Estijoje gali skirtis net kelis kartus“, – teigia M. Majauskas.

Ieškodamas atsakymų, Seimo narys prašo Lietuvos banko ir Konkurencijos tarybos išsiaiškinti, ar, jų nuomone, tokia kainodara nepažeidžia sąžiningos konkurencijos principų ir ar nereikėtų inicijuoti papildomo tyrimo, paaiškinsiančio reikšmingo kainų skirtumo Lietuvoje ir Estijoje priežastis. O Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje prašoma susipažinti su pateikta medžiaga ir įvertinti, ar, remiantis akivaizdžiais verslui taikomų bankinių paslaugų kainų skirtumais Lietuvoje ir Estijoje, atsižvelgiant į šių rinkų konkurencinės aplinkos, bankinio sektoriaus reguliavimo ir ribinių kaštų panašumus, yra pagrindo kreiptis į Europos Komisijos Konkurencijos generalinį direktoratą su prašymu ištirti, ar tai nėra išnaudotojiškas elgesys (angl. exploitative abuse of dominant position), griežtai draudžiamas Europos Sąjungos konkurencijos teisės.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-02-27 14:16
   Monika Kutkaitytė