Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojo Jurgio Razmos pranešimas: „Prašoma stabdyti politinio protekcionizmo apraiškas Nacionalinėje mokėjimo agentūroje“

2020 m. kovo 3 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Valstybės tarnybos direktorių Gediminą Miškinį dėl įdarbinimo Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) pagal darbo sutartis teisėtumo.

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjui Aleksandrui Muzikevičiui pradėjus vadovauti NMA, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos aplinkai artimi asmenys galimai įdarbinami nerengiant valstybės tarnautojų įdarbinimui reikalingų konkursų ir tik pasirašant darbo sutartis, tokiu būdu apeinant dar nuo 2019 m. taikomą praktiką, kuri reikalauja, kad į specialistų ir vadovų pareigas įdarbinti asmenys turėtų valstybės tarnautojų statusą.

Anot žiniasklaidos,  praėjus vos kelioms savaitėms, kai A. Muzikevičius ėmė vadovauti NMA, šios institucijos Kaimo plėtros ir žuvininkystės paramos departamento vyriausiuoju specialistu tapo asmuo, prieš tai dirbęs žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio patarėju, taip pat 2019 m. lapkričio pabaigoje NMA Strateginio valdymo departamento patarėja tapo Vitalija Zumerienė, prieš tai vadovavusi bene svarbiausiam „valstiečių-žaliųjų“ politiniam projektui – Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, o pastarosiomis dienomis be konkurso pagal darbo sutartį dirbti priimta NMA direktoriaus vyriausioji patarėja.

Parlamentaras J. Razma Valstybės tarnybos direktoriaus prašo patikrinti nurodytas minimų trijų asmenų įdarbinimo pagal darbo sutartis aplinkybes, įvertinti įdarbinimo teisėtumą, taip pat patikrinti, gal yra daugiau politinio protekcionizmo ir neteisėto įdarbinimo atvejų šioje agentūroje.

„Panašu, kad baigiantis šiai Seimo kadencijai ir suvokiant, kad kitoje kadencijoje galima netekti valdžios „valstiečiai-žalieji“ gali aktyviai imtis savo artimųjų įdarbinimo nepolitinėse pareigybėse net nepaisydami Valstybės tarnybos įstatymo reikalavimų. Suprantama, kad jiems labai rūpi turėti kuo didesnę įtaką tokiose struktūrose kaip NMA, kur skirstomos šimtamilijoninės paramos žemės ūkiui lėšos, kurios rūpi ne vienam Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos stambiam ūkininkui ar agrokoncernui“, – pažymėjo J. Razma.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Jurgis Razma

Tel. (8 5) 239 6693

El. p. Jurgis.Razma@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-03 10:14
   Monika Kutkaitytė