Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Transatlantiniai santykiai svarbūs mūsų regiono saugumui“

2020 m. kovo 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vašingtone (Jungtinės Amerikos Valstijos, JAV) su oficialiu darbo vizitu besilankantis Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto Europos reikalų pakomitečio pirmininku Viljamu Kytingu (William Keating) ir Kongreso nariu Marijumi Diaz-Balartu (Mario Díaz-Balart).

Susitikimas su JAV Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto Europos reikalų pakomitečio pirmininku Viljamu Kytingu (William Keating). Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Susitikimų metu aptarti transatlantinio bei dvišalio bendradarbiavimo klausimai ir regioninio saugumo iššūkiai.

„Šiandien mums labai svarbu išsaugoti ir stiprinti transatlantinius santykius, kurie lemia ir mūsų regiono saugumą. Turime bendrai ir operatyviai reaguoti į saugumo iššūkius“, – sako parlamento vadovas.

Susitikimas su JAV Kongreso nariu Marijumi Diaz-Balartu (Mario Díaz-Balart). Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Vizito metu Seimo Pirmininkas kartu su Latvijos ir Lenkijos parlamentų Pirmininkėmis ir Estijos parlamentarais dalyvavo diskusijoje „The Heritage Foundation“ apie JAV politikos aktualijas.

Vašingtone parlamento vadovas skyrė dėmesį istorinei atminčiai – V. Pranckietis pagerbė komunistinių režimų aukas visame pasaulyje ir padėjo gėlių prie paminklo komunizmo aukoms atminti, apsilankė JAV Holokausto memorialiniame muziejuje ir susitiko su Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovu Marionu Smitu (Marion Smith).

Diskusijos „The Heritage Foundation“ akimirka. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

Prie memorialo. Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Pirmininkas kartu su Užsienio reikalų komiteto Transatlantinių santykių ir demokratinės plėtros pakomitečio pirmininku Emanueliu Zingeriu bendravo su Vašingtono, Baltimorės ir šių miestų apylinkėse gyvenančiais lietuviais.

Seimo Pirmininko vizitas į Vašingtoną surengtas kartu Latvijos parlamento pirmininke Inara Mūrniece (Ināra Mūrniece), Lenkijos parlamento Žemųjų Rūmų Pirmininke Elžbieta Vitek (Elżbieta Witek) ir Estijos parlamento Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininke Keit Pentus-Rosimanus (Keit Pentus-Rosimannus), siekiant atkreipti JAV dėmesį į regiono problemas ir aktualijas. Delegacijos vizitas surengtas Lietuvos iniciatyva.

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-05 10:25
   Monika Kutkaitytė