Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Mykolo Majausko pranešimas: „Vadovybės apsaugos tarnybos reforma negali būti įgyvendinama eilinių pareigūnų gerovės sąskaita“

2020 m. kovo 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Įgyvendinant Vadovybės apsaugos departamento (VAD) reformą, Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo didinti ne tik vadovų, bet ir eilinių pareigūnų atlyginimų koeficientus.

Vienas iš deklaruotų reformos tikslų – padidinti Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnų atlyginimus. Deja, pagal Seime svarstomą projektą didėja tik vadovų atlyginimai – pvz., minimalų VAD direktoriaus atlyginimą siūloma didinti 590 eurų, o direktoriaus pavaduotojo – net 811 eurų, tuo tarpu eilinių pareigūnų atlyginimai liktų nepakitę.

„Svarbu atkreipti dėmesį, jog šia reforma yra panaikinama galimybė gauti butpinigius ir komandiruotpinigius. Todėl, eilinių pareigūnų atlyginimų koeficientams nesikeičiant, jų gaunamos pajamos faktiškai net gi sumažėtų. Jau šiandien dėl itin mažų atlyginimų dalis eilinių pareigūnų ieško papildomo uždarbio ir vadovo leidimu dirba interesų konfliktų nekeliančiose srityse – sporto treneriais, pavežėjais, staliais“, – teigė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys M. Majauskas.

Anot parlamentaro, priėmus reformą eilinių pareigūnų situacija bus dar sudėtingesnė, nes greta įšaldomų atlyginimų, pareigūnams bus uždrausta dirbti papildomus darbus, visi eiliniai specialistai po reformos bus perkelti į žemesnes jaunesniojo agento pareigas, kurioms vietoj aukštojo išsilavinimo užtenka tik vidurinio, taip tik dar labiau susilpninant eilinių specialistų motyvaciją.

M. Majauskas teigia, jog siūlomi pakeitimai neabejotinai pablogins eilinių specialistų padėtį ir tik didins atskirti su vadovaujančias pareigas užimančiais pareigūnais.

„Sunku suprasti, kodėl taip principingai stengiamasi nuskriausti eilinius pareigūnus. Reforma turi būti naudinga ne tik aukštas pareigas užimantiems, bet ir žemesnio rango pareigūnams, todėl šiems numatyti pareiginės algos koeficientai privalo būti padidinti“, – teigia Seimo narys.

 

Kontaktams:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5)  239 6959

El. p. Mykolas.Majauskas@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-09 11:47
   Eglė Saulė Trembo