Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Mykolo Majausko pranešimas: parlamentaras laukia finansų ministro atsakymų dėl ekonomikos strategijos koronaviruso akivaizdoje

2020 m. kovo 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką dėl ekonominių prognozių koronaviruso akivaizdoje.

Parlamentaras pažymi, kad atsiradus koronavirusui stebimos pasaulinės ekonomikos lėtėjimo tendencijos, esminės korekcijos akcijų rinkose. Negana to, suardytos prekių ir žaliavų tiekimo grandinės neigiamai veikia daugelio šalių pramonės sektorius, auga investuotojų nerimas, krenta vartotojų pasitikėjimas.

„Dabar itin svarbu kuo anksčiau įvertinti ir paskelbti ekonominės raidos prognozes Lietuvos ekonomikai – tai leistų verslui ir valstybės institucijoms tinkamai pasirengti galimiems scenarijams. Nieko nenustebinsiu sakydamas, kad Lietuvoje galime tikėtis spartaus ekonomikos atšalimo. Tačiau kelia nerimą, jog dar iki šiol Vyriausybė neturi parengto plano amortizuoti neigiamas ekonomines pasekmes ir nemato poreikio skirti papildomų lėšų pandemijos plitimo prevencijai“, – pažymėjo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys.

Parlamentaras kreipiasi į finansų ministrą prašydamas atidžiai įvertinti arba pasidalinti jau turimais vertinimais, kokią įtaką Lietuvos ekonomikos ir finansų sektoriui bei viešiesiems finansams turės COVID-19 plitimas ir kokių neatidėliotinų ekonominių ir finansinių priemonių reikia imtis siekiant sumažinti galimą žalą.

„Nieko nėra kalbama ir apie darbo rinkos priemones, kurios sudarytų rizikos grupėse esantiems galimybes dirbti nuotoliniu būdu. Papildomų priemonių gali tekti imtis garantuojant ne tik piliečių galimybes tęsti darbus saugantis nuo viruso, tačiau užtikrinant ir ekonomikos gyvybingumą bei finansinio sektoriaus dalyvių stabilumą. Dalis verslo įmonių neabejotinai susidurs ir su likvidumo problemomis. Neigiamas pasekmes pirmieji pajus viešbučiai, kelionių kompanijos, transporto sektorius. Čia neabejotinai reikės valstybės pagalbos, tam gali tekti koreguoti šių metų biudžetą ir didinti skolos limitus, – prognozavo M. Majauskas. – Šių padarinių mažinimui reikėjo pasiruošti jau vakar tam, jog veiksmingos pagalbos priemonės pasiektų gyventojus ir verslo įmones laiku.“

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. Mykolas.Majauskas@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-12 12:07
   Monika Kutkaitytė