Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Rasos Petrauskienės, Kazio Starkevičiaus ir Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Siūloma pagaliau užtikrinti tinkamą valstybės maisto rezervo kaupimą“

2020 m. kovo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Kaimo reikalų komiteto narė Rasa Petrauskienė, komiteto pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas, reaguodami į šalyje dėl COVID-19 pandemijos paskelbtą ekstremalią situaciją ir būtinų bei efektyvių sprendimų poreikį, įregistravo Seimo nutarimo „Dėl Nacionalinio saugumo strategijos patvirtinimo“ pakeitimo projektą, kuriuo siekiama užtikrinti tinkamą valstybės maisto rezervo kaupimą ir efektyvų žemės ūkio sektoriaus saugumą šalies viduje.

„Daugelis valstybių tiek Europoje, tiek kituose žemynuose turi sukaupę rezervus, kurie leistų užtikrinti svarbiausių žemės ūkio ir maisto produktų poreikius net 3 mėnesiams. Žemės ūkio ministerijos duomenys rodo, kad šiandien mūsų šalies maisto rezerve yra tik miltai ir cukrus. Aki-vaizdu, kad vien miltais ir cukrumi ilgai gyvas nebūsi“, – sako R. Petrauskienė.

Parlamentarų teigimu, ne tik šiandien, kai paskelbta ekstremali situacija, bet ir visada turi būti užtikrinamas pastovus platesnio asortimento rezervas, žemės ūkis turi vėl tapti vienu iš prioritetu Lietuvos ateities strategijose. K. Starkevičiaus manymu, šiandienis rezervo asortimentas yra toks skurdus dėl šiuo metu Valstybės rezervo įstatyme reglamentuotos valstybės rezervo kaupimo galimybės preliminarių sutarčių pagrindu, kai tiekėjas, esant ekstremaliai situacijai, aprūpintų valstybės maisto rezervą tam tikrais būtiniausiais produktais.

„Vertinant 2019 metų ataskaitas matyti, kad į užsienio valstybes buvo eksportuota žemės ūkio ir maisto produkcijos už 3,4 mlrd. eurų. Tai nėra maža suma ir tai nėra maža mūsų pagaminamos produkcijos dalis. Šiandien pasikeitus situacijai gamyba stoja, darbuotojų krūvio apimtys mažinamos kardinaliai, kaip ir pagaminamos produkcijos apimtys. Kyla klausimas: tai kur tie preliminarių sutarčių tiekėjai yra dabar? Kokios tos tiekimo perspektyvos?“ – klausia K. Starkevičius.

Projektu pabrėžiamas žmonių pasitikėjimo valstybe krizės metu aspektas, darbo vietų išsaugojimo bei žemės ūkio ir maisto produktų gamybos svarba valstybės stabilumo ir saugumo kontekste, nes maistas yra strateginė valstybės saugumo atrama, kurio neįvertino mūsų Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos, grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitoje nė žodžiu neužsiminęs apie strateginį žemės ūkio, maisto gamybos vaidmenį valstybės stabilumo ir saugumo užtikrinimui.

„Tai yra Valstybės problema, kurią turime spręsti nedelsiant, išsaugodami darbo vietas ir žmonių pasitikėjimą, parodyti, kad valstybė turi valios jais pasirūpinti krizės metu“, – pažymi projekto autoriai.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo nariai

 

Kazys Starkevičius

Mob. 8 698 42 182, el. p. [email protected]

 

Rasa Petrauskienė

El. p. [email protected]

 

Laurynas Kasčiūnas

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-26 09:14
   Monika Kutkaitytė