Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Žygimanto Pavilionio, Audroniaus Ažubalio ir Emanuelio Zingerio pranešimas: „Siūloma rengti Užsienio reikalų komiteto posėdį dėl netinkamai karantinuotų piliečių ir gautos abejotinos humanitarinės pagalbos iš Kinijos“

2020 m. kovo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis ir Emanuelis Zingeris kreipėsi į Užsienio reikalų komiteto pirmininką Juozą Bernatonį ir, remdamiesi Seimo statuto 55 straipsnio 2 punktu, suteikiančiu teisę rengti komiteto posėdį daugiau kaip 1/3 komiteto narių reikalavimu, prašo rengti Užsienio reikalų komiteto posėdį antradienį, kovo 31 d., pertraukos tarp Seimo plenarinių posėdžių metu.

Užsienio reikalų komiteto (Komiteto) nariai posėdį rengti prašo dėl naudojimosi Europos Sąjungos (ES) mechanizmais apsirūpinant būtinosiomis priemonėmis, taip pat dėl kitų demokratinių valstybių paramos, pateikiant informaciją dėl galimybių Lietuvai tokia parama pasinaudoti ir dėl kylančių pavojų dėl vis didesnės priklausomybės nuo komunistinės Kinijos teikiamos „humanitarinės pagalbos“.

„Gauname vis daugiau informacijos, kad valdantieji, atsisakantys įsiklausyti į opozicijos siūlymus dėl krizės valdymo modelio ir būdų, taip pat neišnaudojo ir visų tarptautinių galimybių laiku pasinaudoti ES organizuojamais būtinųjų priemonių užpirkimais, kaip ir kitų demokratinių šalių siūloma parama. Matydami, kad komunistinė Kinija, siekdama savo ilgalaikių nacionalinių interesų Lietuvoje įgyvendinimo, siunčia savo paramą Lietuvai, kurią valdantieji geranoriškai ir nekritiškai priima, į mus kreipėsi garsėjančio efektyvumu valdant krizę Taivanio atstovai, tačiau į jų gerą valią valdantieji kažkodėl neatsakė. Bandysime komiteto posėdyje suprasti, ar tai nekompetencija ir valdančiųjų patirties užsienio ryšiuose problema nesugebant priimti visų paramos galimybių, ar tiesiog tarnavimas autokratijoms, krize besinaudojančioms savo minkštąją galią pasaulyje ir Lietuvoje įtvirtinti“, – pažymėjo Ž. Pavilionis.

Taip pat parlamentarai Ž. Pavilionis, A. Ažubalis ir E. Zingeris Komiteto posėdį siūlo rengti ir dėl sugrįžtančiųjų Lietuvos piliečių privalomosios izoliacijos, atsižvelgiant į viešą informaciją, kad izoliacijos vietose (ir transportuojant į jas) nesudaromos tinkamos karantinavimo sąlygos, atitinkamai pažeidžiamos piliečių teisės bei sukeliamas papildomas pavojus jų ir visų piliečių sveikatai bei gyvybei.

„Nesugebėjimas efektyviai dirbti su ES ir pasaulio demokratijomis tarptautinių santykių srityje, atitinkamai sudarytas būtinųjų apsaugos priemonių deficitas skatina ir nežmogišką elgesį su mūsų pačių piliečiais, grįžtančiais iš užsienio, kai pažeidžiant elementarias jų teises, netestuojant, nesuteikiant būtinųjų priemonių izoliacijos vietose, neatskiriant sergančių ar pažeidžiančių įstatymus nuo sveikų, net ir motinų su vaikais, ar turinčių sąlygas karantinuotis, mes stalininiais metodais uždarome visus į bendras erdves, kur pavojus mūsų visų sveikatai ir gyvybei dar labiau padidėja. Norime aptarti šiuos klausimus su užsienio reikalų ir sveikatos apsaugos ministrais, taip pat Vilniaus meru, kuris, kiek suprantame, siūlo kitus, racionalesnius, sprendimo būdus. Tikimės, kad valdantieji darbais, o ne žodžiais įrodys, kad sugebame krizės metu veikti vieningai, pasinaudodami visomis tarptautinėmis galimybėmis ir nežemindami mūsų piliečių“, – kalbėjo Ž. Pavilionis.

Seimo nariai į Užsienio reikalų komiteto posėdį ragina pakviesti užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Žygimantas Pavilionis

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-03-26 09:58
   Monika Kutkaitytė