Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Rasos Petrauskienės ir Agnės Bilotaitės pranešimas: parlamentarės ragina pradėti visuotinį šalies medikų testavimą dėl COVID-19

2020 m. balandžio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Rasa Petrauskienė ir Agnė Bilotaitė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovą Aurelijų Verygą, ragindamos nedelsiant pradėti visuotinį šalies medikų testavimą dėl COVID-19 infekcijos.

Iki šiol priimti sveikatos apsaugos ministro ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai neįteisino privalomo asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų testavimo dėl COVID-19.

„Koks skaičius susirgusių medikų bus ta riba, kad pradėtume tirti visus medikus? Dabar gydytojai kaip pėstininkai šachmatų lentoj – eina ir krenta pirmieji, nors valstybės pareiga jais pasirūpinti pirmiausiai. Kaip matome, infekuotų medikų sparčiai daugėja. Jau šiai dienai infekuoti 84 medikai, o vien tik Ukmergėje izoliuota 200 medikų. Ilgiau delsiant galime susidurti su situacija, kai per patį pandemijos piką nebeturėsime galinčių dirbti medikų“, – sako R. Petrauskienė.

„Įstaigoms palikta teisė pačioms spręsti, kokia tvarka vykdyti tyrimus. Nežinia, ar dėl noro sutaupyti reagentų, ar dėl negebėjimo suvokti situacijos rimtumo, kol kas testuojama tik dalis medikų, tyrimai neatliekami periodiškai, nors tai būtina siekiant tiksliai nustatyti infekuotus asmenis“, – teigia A. Bilotaitė.

Anot parlamentarių, būtini skubūs sprendimai siekiant užkirsti kelią pavojingos infekcijos plitimui gydymo įstaigose.

Seimo narės prašo A. Verygos nedelsiant imtis priemonių kuo skubiau pradėti visuotinį šalies medikų testavimą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Rasa Petrauskienė

Mob. 8 652 76 248

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-01 14:48
   Monika Kutkaitytė