Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Astos Kubilienės pranešimas: „Liberalų kovos su COVID-19 priemonė – alkoholis paplūdimiuose?“

2020 m. balandžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai užregistravo Alkoholio kontrolės įstatymo projektą (XIIIP-4672), kuriuo siūlo nuo birželio 1 dienos leisti visas alkoholinių gėrimų rūšis pardavinėti ir vartoti nestacionariuose įrenginiuose, paplūdimiuose, parodose, mugėse ir kituose masiniuose renginiuose, dėl karantino sudarant piliečiams bei šalies svečiams galimybes laisvalaikio ir pasilinksminimo formas perkelti į lauko erdves.  Tokie liberalų siūlymais kovoti su COVID-19 ir stebina, ir piktina Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Astą Kubilienę.

„Toks siūlymas tiesiog pribloškia. Jeigu ankščiau, prekiaujant minėtose vietose, buvo apribotas alkoholinių gėrimų stiprumas, tai dabar yra siūloma leisti prekiauti visais alkoholiniais gėrimais, pavyzdžiui, degtine paplūdimiuose. Įstatymo aiškinamajame rašte teigiama, kad dėl susidariusios koronaviruso situacijos, siekiant sumažinti ekonominę žalą, reikia sudaryti visas sąlygas verslui ir turizmui. Be to, nurodyta, kad, priėmus įstatymą, neigiamų pasekmių nenumatoma. Tačiau šiuo atveju neigiamos pasekmės visuomenės ir asmens sveikatai, ekonomikai, ir šalies finansams yra akivaizdžios. Tai patvirtina mūsų netolima praeitis, kai šalies ekonominių praradimų, susijusių su alkoholio vartojimo žala, nekompensavo įplaukos iš alkoholio verslo. Turime pripažinti, kad pasirinktas „verslo gaivinimo“ modelis, prisidengus COVID-19, neatlaiko jokios kritikos“, – sako A. Kubilienė ir pabrėžia, kad tarptautinės organizacijos ragina Lietuvą išlaikyti pasirinktą alkoholio kontrolės politikos kryptį ir ją nuosekliai įgyvendinti.

Įgyvendinant alkoholio kontrolės priemones, kuriomis yra sumažintas alkoholinių gėrimų prieinamumas, situacija šalyje gerėja, mažėja alkoholio sukelta žala, mažėja alkoholinių psichozių, kepenų cirozės, apsinuodijimų, mirčių skaičius.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė

Asta Kubilienė

Mob. 8 668 42 680

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-06 12:16
   Monika Kutkaitytė