Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojo Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Įbaugintam medicinos įstaigų personalui siūloma sukurti nepriklausomą pasitikėjimo liniją“

2020 m. balandžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Vyriausybę dėl koronaviruso sukeltos nevaldomos situacijos šalies gydymo įstaigose ir siūlo sukurti nepriklausomą pasitikėjimo liniją medikams.

Parlamentarai kreipimesi pažymi, kad nuolat didėjantys koronavirusine infekcija apsikrėtusių medicinos darbuotojų skaičiai – vien šiomis dienomis Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ligoninėse patvirtinti nauji gydytojų užsikrėtimo COVID-19 atvejai – bei kai kurių gydymo įstaigų vadovų dėl krizės atsiradęs personalo bauginimas, bandant nutildyti apie problemas kalbančius kolegas, yra netoleruotinas. Anot parlamentarų, lygiai taip pat netoleruotina, kad išsigandęs personalas yra priverstas pagalbos kreiptis į žiniasklaidą arba Seimo narius.

„Atsižvelgę į susidariusią situaciją, kai gydymo įstaigose dirbančiam medicinos ar kitam jiems talkinančiam personalui neužtikrinamos būtinos ir tinkamos asmens apsaugos priemonės, ligoninėse nesilaikoma infekcijų kontrolės bei higienos standartų ir dažnai vyrauja slėpimo bei persekiojimo už šių pavojingų faktų atskleidimą kultūra, o Lietuvos medikams dėl to kyla reikšminga grėsmė apsikrėsti itin sveikatai ir net gyvybei pavojinga koronavirusine infekcija, raginame Vyriausybę nedelsiant imtis skubių priemonių – viena jų galėtų tapti mūsų siūloma pasitikėjimo linija“, – pažymėjo opozicijos lyderis G. Landsbergis.

Kreipdamiesi į premjerą Saulių Skvernelį parlamentarai siūlo sukurti specialią nuo gydymo įstaigų steigėjų nepriklausomą pasitikėjimo liniją, kuria tiek gydymo įstaigų personalas, tiek pacientai ar jų artimieji, nesibaimindami persekiojimo, galėtų pranešti apie minimus pažeidimus. Taip pat siūloma nustatyti, kad į šiuos pranešimus privaloma nedelsiant reaguoti, o apie nepriklausomais tyrimais nustatytus pažeidimus būtina informuoti ne tik įstaigos steigėjus, bet ir visuomenę.

„Ypatingą nerimą šiandien kelia dideli susirgusių medikų skaičiai: iš 900 Lietuvoje susirgusių koronavirusine infekcija – 135 medikai, o dar 1000 jų saviizoliacijoje. Šios pavojingos pandemijos metu privalome užtikrinti ne tik būtinus personalo ir pacientų apsaugos standartus, bet ir panaikinti kai kuriuose gydymo įstaigose vyraujančią iš sovietmečio paveldėtą pažeidimų slėpimo, vadovų vienas kito dangstymo ir baimės kultūrą“, – teigė NSGK pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas.

Primename, kad Sveikatos apsaugos ministerija sustabdė Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklą, paliekant sveikatos paslaugų teikimą tik Akušerijos ir ginekologijos, Onkologijos ir Infekcinių skyriuose, po medikų pranešimų apie galimus pažeidimus gydymo įstaigoje ir po susitikimo su medikų profesinėmis sąjungomis, o vakar – paskelbė apie atliktą vidinį patikrinimą, tačiau tyrimo išvadų visuomenei nepateikė.

 

Daugiau informacijos:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-08 10:05
   Monika Kutkaitytė