Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Juliaus Sabatausko pranešimas: „Bandymai perimti Nacionalinį vėžio institutą kelia klausimų dėl interesų“

2020 m. balandžio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Ketinimai perduoti Nacionalinį vėžio institutą iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pavaldumo Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldumui vėl kelia daug abejonių Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariui Juliui Sabatauskui.

„Pirmiausia, nerimą kelia tai, kad tokie bandymai – perimti Nacionalinį vėžio institutą – vyksta nebe pirmą kartą. Tai rodo galimą kažkieno nenumaldomą interesą ir siekį kontroliuoti šią įstaigą arba jos milijoninį finansavimą, skirtą labai jautriai ligonių grupei – onkologiniams pacientams gydyti, taip pat moksliniams tyrimams atlikti. Šįkart valdantieji tokioms reorganizacijoms pasirinko ypatingą laiką – kai iki kadencijos pabaigos liko pusmetis. Vadinasi – dabar arba niekada“, – sako J. Sabatauskas.

Be to, anot J. Sabatausko, instituto reorganizavimui pasirinktas laikas, kai šalyje įvesta ekstremali situacija, karantinas. Tai galimai sudaro prielaidas neskaidriems procesams, kai visuomenės dėmesys sutelktas į apsisaugojimą nuo pavojingo viruso ir ekonominės krizės grėsmes.

„Tiesiog ciniška ir nežmoniška, kad dabar, kai medikai dirba ypač apsunkintomis sąlygomis saugodamiesi ir kovodami su koronavirusu, trikdomas jų darbas, keliama sumaištis. Prisiminkime, kad Nacionalinio vėžio instituto pacientai kone visi priklauso rizikos grupei, ir dabar jų apsauga nuo COVID-19 yra šios įstaigos darbuotojų esminė užduotis ir intensyvus darbas. Instituto pavaldumo keitimas, kuriam reikės pakeisti daugybę teisės aktų, taip pat ir įstatymų, be abejonės paralyžiuos gydymo įstaigos veiklą“, – komentuoja Seimo narys.

Pasak socialdemokrato, Nacionalinio vėžio instituto veiklą jau daug metų trikdė ir apsunkino nesibaigiantys vadovo konkursai. Dabar, kai įstaiga pagaliau įgijo vadovą, jos veikla stabilizavosi – vėl viskas pradedama iš pradžių. Šie procesai kelia daug klausimų – kodėl vis siekiama instituto kontrolės.

„Kyla pagrįstų abejonių, ar nėra interesų konflikto dėl tokias reorganizacijas planuojančios Vyriausybės narių viešųjų ir privačių interesų derinimo. Teisingumo ministro tėvas yra Vilniaus universiteto Santaros klinikų generalinis direktorius, kuris gali būti, kad yra suinteresuotas, jog Nacionalinis vėžio institutas būtų prijungtas prie Santaros klinikų. Būtent toks ir yra dabartinių valdančiųjų planas“, – mano Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys.

Socialdemokratai solidariai palaiko Nacionaliniame vėžio institute dabar ypač sudėtingomis sąlygomis dirbančius medikus ir mokslininkus, todėl viešai kelia klausimą, kodėl pažangią, mokslinius tyrimus su gydymu sėkmingai sujungiančią įstaigą taip norima paversti paprasta ligonine.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07 099

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-22 10:45
   Monika Kutkaitytė