Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Roberto Šarknicko pranešimas: „Išbuvimo akvariume“ egzaminas. Reikia žaibiškai reaguoti“

2020 m. balandžio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Į tai, kas šiuo metu vyksta ne tik kitose užsienio valstybėse, bet ir Lietuvoje, turime reaguoti greitai, imantis visų svarbiausių pagalbos ar net kovos priemonių, padedant, gelbstint socialiai jautresnes šeimas, vienišus žmones, vaikus. Karantinas paaštrino vaikų patiriamus sunkumus: daugėja nerimo ir baimės, minčių žalotis ir net daugiau, jie daugiau konfliktuoja su tėvais.

Robertas Povilaitis teigė, kad „Vaikų linija“ per karantiną sulaukia mažiau skambučių, bet išaugo pokalbių trukmė. Anot psichologo, vaikai dabar nuolat būna namuose, todėl gal jiems sunkiau kalbėti apie savo sunkumus niekam negirdint.

Tuo metu skambučių dėl patyčių sumažėjo. Žinoma, yra dvi medalio pusės: viena – tėvai labiau dėmesingesni vaikams, kita – vaikai, galimai prie tėvų, privengia kreiptis į vaikų linijas. Taigi vertinant šiuos esminius dalykus, būtinas ypatingas kiekvienos savivaldybės socialinių darbuotojų, psichologinės pagalbos, vaikų teisių tarnybų dėmesys socialiai jautrioms šeimoms. Vaiko teisių sergėtojų darbas karantino metu yra dar labiau reikalingesnis.

Ypač svarbūs šių institucijų skambučiai, turint tikslą pasiteirauti, kaip jaučiasi šeimos, ar viskas yra gerai. Tai yra prioritetinis veiksmas tam, kad būtų išvengta rimtų psichologinių traumų. Savivaldybių vicemerai, kurie kuruoja šias sritis, turi sukrusti ir pasidomėti, kaip su savo krašto žmonėmis, šeimomis dirba jų tarnybos.

Tai, kad karantino metu kaip niekad reikalinga socialinių darbuotojų pagalba, byloja realūs įvykiai: Marijampolėje be priežiūros palikti trys mažamečiai, didėja smurto protrūkių, kurie atsiranda ne tik socialiai jautriose, bet, kaip matyti iš žiniasklaidos pateikiamų pranešimų, ir visuomenės veikėjų šeimose. Taigi ilgas buvimas namuose, pasirodo, tampa tam tikru „išbuvimo akvariume“ egzaminu.

Visų savivaldybių valdžios atstovai ir pavaldžios jiems įstaigos geriausiai žino savo gyventojus ir tuos, kurie yra rizikos grupėje. Visgi galimai atsiranda ir naujų šeimų, vaikų, moterų, tėvų, kuriems kyla pavojus būti saugioje aplinkoje. Todėl taip pat prašau ir drąsinu neabejingais linkti ir kaimynus, bendruomenes ar net pardavėjus, kurie užfiksuoja smurtą, informuoti vietos tarnybas. Būkite vieni kitiems pagalbininkai, išsaugojant sveikatą ar net gyvybę.

Štai Prancūzijoje parduotuvių darbuotojai yra apmokyti ir netgi dalyvauja pirkėjų gyvenime: įvykus incidentui yra reaguojama ir informuojamos tarnybos. Pabaigai, visiems mums linkiu būti pilietiškais, ypač šiame sunkiame žmonijai laikotarpyje. Linkiu sveikatos ir būti saugiems!

 

Daugiau informacijos:

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas

Robertas Šarknickas

Tel. (85) 239 6641

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-22 13:31
   Monika Kutkaitytė