Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Gintarės Skaistės pranešimas: „Daugiau savarankiškai dirbančių asmenų gaus išmokas karantino metu“

2020 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Ketvirtadienį Seimas priėmė Užimtumo įstatymo pakeitimą, kuriuo praplečiamas ratas asmenų, kurie turi teisę į savarankiškai dirbančių asmenų išmokas karantino metu. Įstatymo projekto iniciatorė – Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Gintarė Skaistė.

Pagal iki šiol galiojusią įstatymo redakciją, savarankiškai dirbančių asmenų išmoka nepriklausė darbo sutartį turintiems asmenims nepaisant to, ar žmogus gauna su darbo santykiais susijusių pajamų, ar ne. Tokia nuostata buvo itin nepalanki mamoms trečiais vaiko priežiūros metais, kai darbo sutartis vis dar galiojanti, tačiau jokių pajamų iš to negaunama. Todėl karantino metu apribojus veiklą, pajamų mamos negaudavo jokių, nes išmoka dėl galiojančios darbo sutarties joms nepriklausė.

„Džiaugiuosi, kad Seimas pritarė mano siūlymui įtraukti daugiau asmenų į paramos sistemą, suteikiant teisę į savarankiškai dirbančių asmenų išmokas. Ankstesnė nuostata diskriminavo savarankiškai dirbančias mamas trečiais vaiko priežiūros metais ir neapmokamų atostogų išleistus asmenis. Nauja Užimtumo įstatymo redakcija atsižvelgs į realiai žmogaus gaunamas pajamas, o ne tik formalią varnelę „Sodros“ informacinėje sistemoje“, – teigė Gintarė Skaistė.

Priėmus Užimtumo įstatymo pataisas išmokos savarankiškai dirbantiems karantino metu priklausys, jei savarankiška veikla registruota bent 3 mėnesius per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki karantino pradžios ir jei jų pajamos iš darbo santykių yra mažesnės arba lygios 1 minimaliam mėnesiniam atlyginimui.

Pakeistas įstatymas bus taikomas nuo karantino paskelbimo pradžios.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Gintarė Skaistė

Tel. (8 5) 239 6635

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-04-30 12:45
   Monika Kutkaitytė