Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Gintarės Skaistės pranešimas: „Nuo šiol stažą sukaupę studentai turės teisę į nedarbo draudimo išmoką“

2020 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Ketvirtadienį Seimas galutinai pritarė Užimtumo įstatymui, kuriuo užtikrinama teisė į nedarbo draudimo išmoką pagal nuolatinę studijų formą studijuojantiems asmenims, kurie turi sukaupę ne mažesnį kaip 12 mėnesių nedarbo draudimo stažą per paskutinius 30 mėnesių. Tokį teisinį reglamentavimą siūlančias pataisas dar 2017 metų rugsėjį įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Gintarė Skaistė. Pritarimą ne kartą išreiškė ir Lietuvos studentų sąjunga.

Pasak Seimo narės, situacija darbo rinkoje keičiasi, vis didesnė dalis studentų derina studijas ir darbą. Aukštosios ir profesinės mokyklos dažnai siūlo nuolatinės formos studijas, kuomet paskaitos vyksta vakarais. Studijuojančių asmenų galimybės derinti darbą ir studijas keičiasi ir dėl naujų technologijų, kurios leidžia dirbti nuotoliniu būdu ar laisvu grafiku. Todėl šiandien didelė dalis nuolatinės formos studijas pasirinkusių asmenų dirba.

„Nors studentai dirbdami nuosekliai moka socialinio draudimo mokesčius (tarp jų – nedarbo draudimo), tačiau praradę darbą ir pajamas nedarbo draudimo išmokų iki šiol negaudavo. Džiaugiuosi, kad Seimas pagaliau ištaisė šią klaidą. Socialinio draudimo sistema nuo šiol bus teisingesnė, nes užtikrins ne tik studijuojančių asmenų galimybes prisidėti prie socialinio draudimo sistemos mokant mokesčius, bet ir visas garantijas praradus darbą bei ieškant naujo“, – sako G. Skaistė.

Galutinė įstatymo redakcija priimta sujungus G. Skaistės ir Vyriausybės parengtus Užimtumo įstatymo projektus, atsižvelgiant ir į Konstitucinio Teismo 2019 m. spalio 31 dienos nutarimą, kad būtų užtikrintas teisinis reguliavimas, atitinkantis Konstitucijos 48 straipsnio 1 dalies nuostatas, pagal kurias kiekvienas asmuo turi teisę gauti socialinę paramą nedarbo atveju, 52 straipsnio nuostatas, pagal kurias valstybė laiduoja asmenų teisę gauti socialinę paramą nedarbo atveju.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Gintarė Skaistė

Tel. (8 5) 239 6635

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-05 08:03
   Monika Kutkaitytė