Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Audroniaus Ažubalio pranešimas: parlamentaras prašo informacijos apie Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto veiklą ir jo galimybes užtikrinti akademinę laisvę

2020 m. gegužės 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis kreipėsi į Vilniaus universiteto rektorių prof. dr. Rimvydą Petrauską, prašydamas suteikti daugiau informacijos apie Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto veiklą po pasirodžiusios informacijos užsienio žiniasklaidoje apie akademinės laisvės pažeidimus.

Visame pasaulyje didėja susirūpinimas dėl valdančiosios Kinijos komunistų partijos siekių tokiu būdu skleisti savo minkštąją galią už Kinijos Liaudies Respublikos ribų per įvairius Konfucijaus institutus ir klases. 2020 m. balandžio mėn. Lietuvos nacionalinis transliuotojas pasidalino informacija apie tai, kad Švedijos Karalystė ketina uždaryti paskutinę Konfucijaus klasę po to, kai tai padarė visi Švedijos universitetuose veikę Konfucijaus centrai dėl Kinijos Liaudies Respublikos jų išnaudojimo, skleidžiant savo ideologiją ir įtaką. Mokslo įstaigų finansavimo ir investavimo sutartyse nurodomos „aiškiai nubrėžtos ar numanomos ribos“, kokios temos gali būti analizuojamos, institucijoms daromas spaudimas nekviesti tam tikrų pranešėjų ar lektorių, neplatinti kai kurių mokslinių darbų.

„Atsižvelgiant į pastarojo dešimtmečio Kinijos nevienareikšmę politiką ir praktinę veiklą Europos Sąjungoje, apie kurią dabar itin plačiai kalbama nacionalinėse valstybėse ir Europos Sąjungos (ES) institucijose, būtina iš naujo peržiūrėti ir Kinijos minkštosios galios įrankių veikimo tikslingumą, ar  jie atitinka ES ir šiuo atveju nacionalinius Lietuvos interesus“, – teigia A. Ažubalis.

Šiuo kreipimųsi Seimo narys atkreipia dėmesį į nuo 2010 m. veikiantį Vilniaus universiteto Konfucijaus institutą ir prašo suteikti daugiau informacijos apie veiklą ir galimybes užtikrinti universiteto autonomiją.

 

Daugiau informacijos:

Audronius Ažubalis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected]   

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-04 10:08
   Monika Kutkaitytė