Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: „Užsienio reikalų ministras raginamas imtis veiksmų dėl piktybinio Baltarusijos veikimo koronaviruso akivaizdoje“

2020 m. gegužės 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo grupės „Už demokratinę Baltarusiją“ pirmininkas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir Valstybės saugumo departamento direktorių Darių Jauniškį dėl toliau blogėjančios epidemiologinės padėties Baltarusijoje ir netoleruotinų režimo veiksmų ne tik nestabdant, bet ir neatsakingais sprendimais skatinant koronaviruso plitimą.

„Kaimyninėje Baltarusijoje ir toliau nuolat blogėja situacija dėl koronaviruso plitimo. Režimas ne tik nesiima būtinų priemonių stabdyti epidemijos plitimą, visais būdais jį neigia, bet ir sistemiškai ragina gyventojus nesilaikyti socialinės distancijos, pats organizuoja masinius renginius (šeštadieninės talkos, Pergalės dienos paradas). Susirgimų skaičius auga geometrine progresija. Toks epidemijos židinys Lietuvos kaimynystėje yra tiesioginė grėsmė mūsų šalies nacionaliniam saugumui“, – laiške užsienio reikalų ministrui teigia Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys L. Kasčiūnas.

Seimo nario teigimu, Baltarusijos režimas laukia Tarptautinio valiutos fondo ir kitų tarptautinių finansinių institucijų sprendimo dėl skubios finansinės paramos suteikimo, tačiau nebūtų tikslinga šią paramą suteikti nepriverčiant režimo pakeisti savo pozicijos dėl epidemijos stabdymo.

„Baltarusijos režimas kreipėsi į Tarptautinį valiutos fondą ir kitas tarptautines finansines institucijas prašydamas beveik 1 milijardo dolerių skubios finansinės paramos suteikimo globalios krizės dėl COVID-19 pasekmių ekonomikai švelninimo. Lietuvos institucijos turi imtis priemonių, kad šios ir kitos paramos suteikimas būtų tiesiogiai susietas su epidemijos suvaldymo pastangomis“, – rašte teigia Seimo grupės „Už demokratinę Baltarusiją“ pirmininkas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas.

Seimo narys primena, kad neseniai Australijos Vyriausybė iškėlė idėją, kad Pasaulio sveikatos organizacijai galėtų būti suteikta teisė atlikti valstybių, kuriose susiformuoja užkrečiamų ligų židiniai, inspektavimo misijas.

Užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus taip pat prašoma suteikti informaciją, kokių diplomatinių veiksmų jau ėmėsi Lietuvos Vyriausybė dėl Baltarusijoje plintančios epidemijos.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8 5) 239 6983

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-05 13:41
   Monika Kutkaitytė