Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Lauryno Kasčiūno ir Audroniaus Ažubalio pranešimas: parlamentarai ragina prisiminti SSRS agresijos prieš Europą dieną

2020 m. gegužės 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis registravo Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama įtvirtinti, kad rugsėjo 17-oji yra SSRS agresijos prieš Europą diena.

Pasak Seimo narių, kasmet vykstanti gegužės 9 dienos „Pergalės Didžiajame Tėvynės kare“ minėjimo šventė Rusijoje yra tapusi savotišku tautos mitu. Šią dieną kariniais paradais ir kitais šventiniais renginiais pagerbiami žuvę Antrajame pasauliniame kare ir švenčiama pergalė prieš fašizmą. Vis dėlto tikrasis SSRS vaidmuo II pasauliniame kare iki šiol lieka nuslėptu, atsakomybę už sovietų karo nusikaltimus perkeliant kaimyninėms Vidurio ir Rytų Europos tautoms.

„Analizuojant šiuolaikinį SSRS vaidmens Antrajame pasauliniame kare vertinimą, į akis krenta Vladimiro Putino režimo nuo 2014 metų vykdoma 1939 metų Ribentropo-Molotovo pakto reabilitacijos kampanija. Pabrėžtina, kad būtent šio pakto pasirašymas faktiškai leido Adolfui Hitleriui pradėti karą. Istoriniai šaltiniai atskleidžia, kad šias pakto pasirašymo pasekmes suprato ir tuometiniai Kremliaus valdantieji“, – teigė L. Kasčiūnas.

„Šie faktai ir šiandieninis Ribentropo-Molotovo pakto pateisinimas, rodos, turėtų logiškai paneigti ir aptemdyti „Pergalės dienos“ šventimą. Tačiau iš komunistinės praeities V. Putino režimas išsirenka tik tai, kas patogu ir negadina valstybės įvaizdžio. Kaltė dėl bendradarbiavimo vokiečių vykdytame Holokauste, etninių valymų, masinio gyventojų trėmimo, politinių oponentų žudymo ir kt. suverčiama tuometinėms sovietų ir vokiečių pavergtoms tautoms, įskaitant lietuvius, latvius, estus, lenkus ir ukrainiečius“, – tęsė parlamentaras.

Seimo narių teigimu, kitaip negu karą pralaimėjusi Vokietija, SSRS valstybingumo perėmėja besiskelbianti Rusija iki šiol nepripažįsta kaltės dėl vaidmens pradedant II pasaulinį karą ir jame padarytų nusikaltimų. Toks atsakomybės už istorinius įvykius perkėlimas iškraipo istorinę tiesą, yra klaidinantis ir kenkia Vidurio ir Rytų Europos tautų įvaizdžiui pasaulyje.

„Lietuva, kaip patenkanti į šį „kaltinamųjų“ sąrašą valstybė, privalo būti suinteresuota, kad vertinant Antrojo pasaulinio karo istoriją būtų žvelgiama į jos visumą ir konkrečiai įvardinamos visos už karo meto ir pokario nusikaltimus atsakingos šalys. Todėl šiandien kaip vieną iš priemonių Seime registravome „SSRS agresijos prieš Europą dienos“ minėjimo įtraukimą į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų sąrašą. Šia diena būtų siekiama atkreipti Lietuvos visuomenės ir tarptautinės bendruomenės dėmesį į istoriniais faktais paremtą komunistinės Rusijos vaidmenį ir atsakomybę pradedant II pasaulinį karą bei to pasekmes Europos tautoms. Rugsėjo 17 d. pasirinkta neatsitiktinai. Šią dieną 1939 metais SSRS įžengė į nacių Vokietijos užpultą Lenkiją, taip pradėdama savo karą prieš Europą, atsistodama į A. Hitlerio pusę ir veiksmais patvirtindama iki tol slėptą suokalbį su nacistine Vokietija“, – teigė A. Ažubalis.

 

Daugiau informacijos:

Laurynas Kasčiūnas

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

 

Audronius Ažubalis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-08 09:26
   Monika Kutkaitytė