Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Lauryno Kasčiūno ir Audroniaus Ažubalio pranešimas: „Dėl pasikartojančių vandalizmo išpuolių prieš istorinius ir religinius paminklus – kreipimasis į generalinį komisarą ir Vilniaus merą“

2020 m. gegužės 18 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kartu su Vilniaus miesto tarybos nare Kamile Šeraite kreipėsi į Lietuvos policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą ir Vilniaus miesto savivaldybės merą Remigijų Šimašių, atkreipdami dėmesį, kad pastaruoju metu Vilniaus mieste pagausėjo vandalizmo išpuolių prieš istorinius ir religinius paminklus.

„Savaitgalį buvo išniekinta lietuvių tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus kapavietė Vilniaus Rasų kapinėse – apspjaudytas atminimo paminklas, ištryptos kapavietėje esančios gėlės, išspardytos ir sudaužytos žvakės. Per pastaruosius kelerius metus tai jau ne pirmas vandalizmo išpuolis prieš istorinius ir religinius paminklus, kuris, panašu, tampa nerimą keliančia tendencija. Sveikintina operatyvi policijos reakcija. Tą pačią dieną po išpuolio Rasų kapinėse buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 312 straipsnį dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo. Labai svarbu, kad būtų nustatytas(-i) nusikaltėlis(-iai) ir išsiaiškinti jo(jų) motyvai“, – teigia L. Kasčiūnas. 

Parlamentaras A. Ažubalis pažymi, kad „vandalizmas prieš mūsų istorinius ir religinius paminklus tampa nerimą keliančia tendencija. Todėl privalu imtis veiksmų, apsaugančių mūsų istoriją ir tapatybę įamžinančius paminklus, kurie yra mūsų tautos pagarbos tiems žmonėms, mūsų istorijai ir tapatybei išraiška“. 

„Nutikęs išpuolis tik įrodo, kad paminklai ir atminimo vietos nėra tinkamai prižiūrėtos – neįdiegtas apšvietimas, nėra vaizdo kamerų. Kai kurie paminklai ar atminimo vietos yra apskritai užmiršti. Todėl Vilniaus miesto savivaldybės prašome daugiau dėmesio skirti apšvietimo ir vaizdo kamerų įrengimui prie istorijai svarbių paminklų ir atminimo vietų“, – sako K. Šeraitė.

„Neturime leisti vandalizmui tapti nebaudžiamu. Svarbu saugoti ir puoselėti istorinę atmintį bei atitinkamai rūpintis paminklais ir atmintinomis vietomis“, – pabrėžė kreipimosi autoriai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-18 09:15
   Monika Kutkaitytė