Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: „Už gamtos taršą – transporto priemonių ir įrankių konfiskavimas“

2020 m. gegužės 26 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovė, Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė antradienį Seimo posėdyje teiks svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnio pataisas, kuriomis siūloma griežčiau bausti už aplinkos teršimą – numatyti transporto priemonės, kuria atliekos ar teršalai buvo atvežti ir įrankių, kuriais atliekos ar teršalai buvo iškrauti, konfiskaciją.

Nepaisant to, kad šiuo metu numatomos nemažos baudos už aplinkos teršimą, ne visi žmonės ir įmonės elgiasi atsakingai ir tinkamai tvarko atliekas bei teršalus. Dar galime rasti kalnus šiukšlių miškuose, palaukėse, apleistose ar nuošalesnėse teritorijose, o vertinant atliekų kiekius ir apimtis, aiškiai galima suprasti, kad jų atvežimui buvo naudojamos transporto priemonės.

Remiantis Valstybinių miškų urėdijos, kurios regioniniai padaliniai – visoje šalies teritorijoje, duomenimis, per 2019 metus surinkta net 700 tonų įvairių miškuose išmestų didelių gabaritų ir buitinių atliekų. Tai patvirtina faktą, kad šiukšlinimas gamtoje yra didžiulė problema visoje Lietuvoje, nors buitines atliekas, padangas ir panašaus tipo šiukšles įmonės ir fiziniai asmenys gali pristatyti į sąvartynus, aikšteles ir įmones, kurios priima ar superka nenaudojamas atliekas.

„Projekto atsiradimą paskatino ir aktyvių visuomenininkų, neetatinių aplinkosaugininkų kreipimaisi dėl taršos miškuose ir nuošalesnėse vietose. Žmonių susirūpinimas aplinka ir gamta auga, todėl būtina imtis priemonių, kurios spręstų įsisenėjusias problemas, taip pat šiuo projektu norima skatinti gyventojus rūpintis savo aplinka, kreiptis į institucijas, pranešti apie matomas problemas ir pažeidimus. Nebegalima leisti taupyti gamtos sąskaita“, – sakė A. Gedvilienė.

Pasak parlamentarės, yra nuogąstaujančių, kad transporto priemonės konfiskacija bus taikoma už mažus pažeidimus, kaip obuolio graužtuko numetimas. Tačiau projekte numatyta, kad konfiskacija galima už taršą didesniu nei 100 kubinių decimetrų kiekiu. Taip pat, Seimo narės teigimu, reikia pasitikėti ir aplinkos apsaugos pareigūnų kompetencija bei sprendimais, kada transporto priemonę konfiskuoti, nes kodekse numatoma tokia galimybė, o ne prievolė.

Projektą taip pat pasirašė Seimo nariai Petras Čimbaras, Simonas Gentvilas ir Linas Balsys.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-26 08:41
   Monika Kutkaitytė