Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Ekonomikos komiteto ir Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Eugenijaus Gentvilo pranešimas: „Valdantieji forsuoja „savų“ įdarbinimą valstybinėse įmonėse nepaisant gresiančio skandalo EBPO“

2020 m. gegužės 28 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Baigiantis kadencijai valdantieji „susirūpino“ valstybės ir savivaldybių įmonių valdybomis, todėl siūlo, kad ne mažiau kaip 60 proc. konkrečios valdybos narių būtų „savi“ – ministerijų ar savivaldybių paskirti tarnautojai. Ir visai nesvarbu, kad tokiu siūlymu atvirai spjaunama į stojant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) prisiimtus Lietuvos įsipareigojimus dėl valdybų nepriklausomumo, piktinasi  Seimo Ekonomikos komiteto narys liberalas Eugenijus Gentvilas.

„Paskutiniosios tendencijos rodo, kad valstybės įmonių valdysenos srityje stipriai regresuojame. Vos tik Lietuva tapo EBPO nare ir nebeliko baimių, kad būsime išbarti ir nepriimti, pradėjo rastis iniciatyvos, kuriose akivaizdi nostalgija seniems laikams, kai politikai – ministrai ar merai – priimdavo visus sprendimus, susijusius su šių įmonių valdymu, pagal savo interesus. Ypač akivaizdus siekis silpninti nepriklausomas valdybas – pradedant nuo bandymų į jų sudėtį įtraukti mažiau nepriklausomų narių, baigiant per daug pasitikėjimo nekeliančia atrankos procesų kokybe. O juk kalbama ne tik apie smulkias savivaldybių įmonėles, bet ir apie strategines šalies bendroves (uostus, energetiką, transportą)“, – atkreipia dėmesį Seimo Ekonomikos komiteto narys liberalas E. Gentvilas.

Parlamentaro teigimu, prieš kadencijos pabaigą valdančiųjų apetito nemažina net tokia aplinkybė, kad šiemet EBPO vertins Lietuvos progresą, įgyvendinant ankstesniąsias rekomendacijas ir gerąsias praktikas.

„Lieka maža viltis, kad užsienio ekspertų kritika ir galimybė visas šias problemas vėl iškelti bent šios organizacijos kontekste leis pristabdyti nebaudžiamumo atmosferoje šeimininkaujančius valdančiuosius“, – teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys E. Gentvilas.

Šiandien Seime valdančiųjų teikiamomis naujomis Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisomis siūloma numatyti, kad fiziniai asmenys (nepriklausomi valdybų nariai) valstybės ir savivaldybės įmonių valdybose sudarytų ne mažiau kaip 1/5 įmonės įstatuose nurodyto valdybos narių skaičiaus. Tai reikštų, kad valstybės ir savivaldybės įmonėse būtų galima užtikrinti, jog 3/5 įmonės įstatuose nurodyto valdybos narių skaičiaus būtų valstybės ar savivaldybių tarnautojai.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Seimo Ekonomikos komiteto narys

Mob. 8 698 42 794

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-28 12:12
   Monika Kutkaitytė