Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Vyriausybės prašoma atskleisti susitikimų su Lietuvos verslo konfederacijos prezidentu Valdu Sutkumi detales

2020 m. birželio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo opozicinių frakcijų atstovai, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai kreipėsi į Vyriausybę, prašydami kuo skubiau pateikti informaciją apie ministerijoms ir kitoms Vyriausybės kanceliarijos institucijoms per paskutinius ketverius metus teiktus pavedimus organizuoti susitikimus su Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentu Valdu Sutkumi, nurodant konkrečias datas, adresatus ir aptariamus klausimus.

Visuomenės informavimo priemonėse birželio 2 d. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) išplatino informaciją, kad gavus duomenų apie neteisėtas veikas, susijusias su stambaus masto kyšininkavimu, papirkimu, prekyba poveikiu, sulaikyti asmenys, tarp kurių minimas LVK prezidentas V. Sutkus.

NSGK nariai pažymi, kad viena svarbiausių Seimo funkcijų yra parlamentinė valstybės institucijų veiklos kontrolė, o Komitetas vykdo šią funkciją svarbiais valstybės saugumo užtikrinimo, korupcijos prevencijos klausimais, todėl prašo Vyriausybės kuo skubiau pateikti susitikimų su LVK prezidentu informaciją.

„Generalinio prokuroro E. Pašilio teigimu, turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad LVK prezidentas V. Sutkus, pasinaudodamas savo padėtimi, pažintimis ir santykiais, atstovaudamas konfederacijos nariams ir kitų subjektų interesams, galimai už neteisėtą piniginį atlygį darė poveikį priiminėjant svarbius teisės aktus ir sprendimus. Žiniasklaidoje taip pat pateikiama informacija, kad atskiri Vyriausybės nariai yra susitikę su V. Sutkumi, Vyriausybės  kanceliarijos pavedimu, todėl laukiame aiškios informacijos apie tokius susitikimus, jų adresatus ir konkrečius aptariamus klausimus“, – teigia parlamentarai.  

Kreipimąsi į Vyriausybę teikia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Virgilijus Alekna ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Gabrielius Landsbergis, Arvydas Anušauskas ir Laurynas Kasčiūnas.

 

Kontaktams:

Seimo TS-LKD viešieji ryšiai

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-08 13:49
   Jolanta Anskaitienė