Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojo Simono Gentvilo pranešimas: „Valdantieji nenori, kad už „Ekologistikos“ ir kitų bankrutavusių perdirbėjų sąvartynų tvarkymą mokėti jų savininkai, o ne mokesčių mokėtojai“

2020 m. birželio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Nepaisant ekologinės katastrofos Alytuje 2019 m. spalį, per 8 mėnesius Vyriausybė nepadarė nieko, kad užkirstų nusikalstamą ir fiktyvų atliekų tvarkymą. Vyriausybės abejingumu užsikrėtė ir Seimas. Šiandien iš parlamento posėdžio darbotvarkės valdantieji išbraukė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojo liberalo Simono Gentvilo ir grupės Seimo narių parengtas 3 įstatymų pataisas, kurios įpareigotų atliekų tvarkytojus turėti realias draudimo ir bankų garantijas už savo sandėliuose laikomų atliekų sutvarkymą.

„Valdantieji ir toliau nenori spręsti „Ekologistikos“ katastrofos išryškintų problemų. 10 000 tonų padangų išslapstytos po Alytaus Pramonės g. sandėlius yra laiduotos vos 18 000 eurų bankine garantija, kai vidutinis 1 tonos sutvarkymas rinkoje kainuoja apie 100 eurų. Aplinkos ministerijos skaičiavimais vien Alytaus gaisravietės atliekų tvarkymas kainuos iki 3,7 mln. eurų. Šokiruojanti ekologinė katastrofa, panašu, kad atskleidė tipinę fiktyvių atliekų tvarkytojų schemą – surinkti pinigus už atliekų perdirbimą, tačiau nepasisekus verslui bankrutuoti arba net sudegti. Vien Vyriausybė mokesčių mokėtojų pinigais jau sumokėjo 1,9 mln. eurų kompensacijų šalia gaisro buvusioms įmonėms, kurios buvo priverstos sustabdyti veiklą. O kur dar sunkiai įvertinama žala visuomenės sveikatai, jau nekalbant apie realius sandėliuotų padangų sutvarkymo kaštus“, – teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys S. Gentvilas.

Atsižvelgdamas į pasibaisėtiną Vyriausybės aplaidumą, parlamentaras Seimui pateikė Atliekų tvarkymo ir Aplinkos apsaugos įstatymų bei Administracinių nusižengimų kodekso pataisas. Jų dėka siekiama sukurti efektyvią atliekas naudojančių ar šalinančių įmonių prievolių įvykdymo užtikrinimo sistemą, kartu sumažinant esamą administracinę naštą įmonėms ir valstybės institucijoms. Tačiau Seimas šiandien valdančiųjų balsais atliekų tvarkymo klausimą išbraukė iš darbotvarkės kaip neaktualų.

„Šviežiausias Valstybės kontrolės auditas skelbia skandalingus atradimus: net pusės pavojingas atliekas tvarkančių įmonių civilinės atsakomybės draudimas nesiekia 10 000 eurų, o kai kurių – vos kelis šimtus eurų.  Neužsitikrinę realių atliekų tvarkytojų laidavimų, ateityje nuolat matysime pasikartojančius įmonių bankrotus su pilnais sandėliais atliekų, kurių sutvarkymą turėsime apmokėti mes, mokesčių mokėtojai. Taip, mano siūlomos pataisos pareikalaus rimtesnių investicijų, tačiau Alytaus gaisras parodė, kad tik taip atliekų tvarkymas gali tapti ilgalaikiu tvariu verslu. Šiam verslo sektoriui būtinos rimtos permainos, kurios eliminuotų vienadienes piramidines įmones ir  popierinį atliekų tvarkymą. Apmaudu ir pikta, kad dabartinė valdžia ciniškai ignoruoja pastangas spręsti susikaupusias problemas. Iki kitos ekologinės katastrofos“, – teigia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-16 14:55
   Monika Kutkaitytė