Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Juliaus Sabatausko pranešimas: „Valstiečių“ ir konservatorių rietenos gaišina laiką, žaloja teismų sistemą“

2020 m. birželio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

„Valstiečių“ ir konservatorių rietenos dėl Konstitucinio Teismo ir jo pirmininko Dainiaus Žalimo daro žalą demokratijai ir valstybės prestižui, teigia Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas.

Į „valstiečių“ ir konservatorių politines aistras įveltas Konstitucinis Teismas, tiksliau jo vadovo, klausimas nei visuomenei, nei teismų reputacijai naudos neatneš, sako J. Sabatauskas.

„Triukšmas dėl Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko keliamas lygioje vietoje be argumentuotos priežasties, nes KT teisėjo Seimas nepaskyrė. Tokie teisėjų nepaskyrimai sudaro sumaištį ir nereikalingas įtampas. Politinio triukšmo ir įtampų reikėtų kuo mažiau kalbant apie teismus. Taip klibinama visa teismų sistema, kenkiama valstybės prestižui. Teisėjų nepaskyrimas be viešai išsakomų argumentų rodo, kad tai yra politiniai argumentai, kurių nedrįstama viešai pasakyti. O politinės įtakų ir ambicijų teismų sistemoje reikia vengti“, – sako J. Sabatauskas.

Pasak socialdemokrato, artėjančių rinkimų kurstomos politikų aistros neturėtų būti nukreiptos į tokias institucijas kaip KT, kurių nepriklausomumas įtvirtintas įstatymuose ir užtikrina valstybėje demokratiją.

Politikų bandymai vienaip ar kitaip interpretuoti teismų darbą, jų vadovų paskyrimą ar svarstymai dėl jų veiklos teisėtumo, neigiamai veikia tokių svarbių institucijų autoritetą. O visuomenės pasitikėjimas jomis labai reikšmingas.

„Kaip negalimas politikų kišimasis į teismų darbą, taip ir pačių teisėjų politikavimas, noras viešai demonstruoti vienokią ar kitokią politinę kryptį tik daro žalą nepriklausomoms institucijoms ir demokratijos išlaikymui valstybėje. „Valstiečių“ ir konservatorių rietenos tik gaišina brangų visiems laiką, per kurį galima būtų spręsti realias žmonių problemas“, – teigia J. Sabatauskas.

Socialdemokratai ragina politines partijas nutraukti konfliktą, nevelti į jį KT, nekvestionuoti jo veiklos teisėtumo, nes tokios rinkimų kovai pasitelktos priemonės daro akivaizdžią žalą demokratijai ir valstybei.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07 099

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-17 14:46
   Monika Kutkaitytė