Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Audroniaus Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentarai kreipiasi į Europos Komisijos vadovę Ursulą fon der Lejen ragindami steigti Demografijos ir šeimos politikos fondą

2020 m. birželio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas reaguodami į Europos Komisijos birželio 17 d. priimtą demografinių pokyčių poveikio ataskaitą, kurioje pristatyti pagrindiniai demografinių pokyčių varikliai ir jų poveikis visoje Europoje, kreipėsi į Europos Komisijos vadovę Ursulą fon der Lejen (Ursula von der Leyen), Europos demokratijos ir demografijos komisijos pirmininko pavaduotoją Dubravką Šuicą (Dubravka Šuica) ir Komisarą, atsakingą už darbus ir socialines teises, Nikolą Šmitą (Nicolas Schmit), ragindami steigti Demografijos ir šeimos politikos fondą.

Kreipimesi pažymima, kad Europos Sąjungoje šeimos klausimai yra valstybių narių kompetencijoje, tačiau pripažindami milžinišką demografijos iššūkį Europos Sąjungai ir jos ateičiai, siūloma inicijuoti Europos Sąjungos demografinės ir šeimos politikos fondą, atsakingą už demografinių procesų stebėseną, analizę ir Europos Sąjungos šeimoms palankios politikos kūrimą.

„Europos Sąjunga, visų pirma, privalo kryptingai spręsti jai kylančius demografinius iššūkius – neišsprendus šios problemos, bet kokios tolesnės Europos Sąjungos valdymo ir institucijų reformos praranda prasmę. Imigracija, visuomenės senėjimas, mažas gimstamumas gali lemti, kad kai kuriuose Europos Sąjungos regionuose ilgainiui turėsime Europą be europiečių“, – teigia parlamentaras A. Ažubalis.

Nurodoma, kad jau artimiausioje 2021–2027 m. Europos Sąjungos finansinėje perspektyvoje būtina numatyti lėšas tokio Fondo įsteigimui, tačiau pats Fondas taip pat vykdytų ir gerųjų praktikų Europos Sąjungos valstybėse narėse analizę ir sklaidą.

„Sėkminga gimstamumą skatinanti politika atsiremia ne tik į finansines paskatas. Ji privalo apimti ir šeimai bei vaikų auginimui palankių praktikų skatinimą, pavyzdžiui, galimybes šeimoms geriau derinti darbą ir šeimos auginimą, paprastesnį tėvų grįžimą į darbo rinką, didesnį valstybės rūpestį vaikais“, – pažymi Seimo narys L. Kasčiūnas.

Seimo nariai atkreipia dėmesį, kad Europos Sąjungos valstybėse pripažįstamos skirtingos šeimos sampratos, todėl Fondas atsiribotų nuo rekomendacijų jas keisti ir toliau palikdamas šeimos ir santuokos apibrėžimo klausimą valstybių narių diskrecijai. Tačiau Europos Sąjunga ir jos institucijos galėtų teikti savo pasiūlymus jeigu pasiūlymas išeina iš konkrečios šalies ribų, t. y. apima kelias šalis. Dėl šios priežasties tokio Fondo veikimas neprieštarautų pamatiniams Europos Sąjungos veikimo principams ir kompetencijų pasidalinimui.

Savo kreipimesi parlamentarai siūlo šio Fondo planavimą ir vykdymą patikėti Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generaliniam direktoratui, kuris yra atsakingas už Europos Sąjungos socialinio modelio įgyvendinimą.

 

Daugiau informacijos:

Audronius Ažubalis

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected]  

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-19 10:56
   Monika Kutkaitytė