Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Arvydo Anušausko pranešimas: „Ar įmonės „Nuctech“ įrangos naudojimas nepažeidžia nacionalinio saugumo?“

2020 m. birželio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys Arvydas Anušauskas kreipėsi į finansų ministrą, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorių ir Muitinės departamento generalinį direktorių dėl įmonės „Nuctech Warsaw Company Limited“, kuri su Muitinės departamentu įgyvendino ne vieną sutartį, siekdamas išsiaiškinti, ar šios įmonės įrangos naudojimas atitinka Lietuvos nacionalinio saugumo interesus, ar nėra grėsmės duomenų saugumui, ar trečiosioms šalims nėra neteisėtai perduodama privati ar komercinė informacija.

„Jungtinių Amerikos Valstijų žiniasklaida skelbia, kad JAV Nacionalinio saugumo tarybos (angl. National Security Council) nuomone, Europos šalių krovinių patikros įrangos rinkoje dominuojanti Kinijos kompanija „Nuctech“ kelia grėsmę duomenų saugumui. JAV valstybės departamento atstovai teigia, kad patikros sistemos integruotos su duomenų bazėmis, kurios kaupia informaciją apie krovinių ir žmonių (jų pirštų antspaudus, pasų duomenis) judėjimą per sienas“, – teigia A. Anušauskas.

Anot Seimo nario, ši kompanija „Nuctech Warsaw Company Limited“ ir Lietuvoje su Muitinės departamentu įgyvendino ne vieną sutartį: „Paskutinė, kiek man žinoma, buvo 2016–2017 m. įgyvendinant Lietuvos muitinės ir Europos Komisijos sutartį bei projektą „Baltijos šalių muitinių naudojamų Rentgeno kontrolės sistemų vieningo duomenų mainų tinklo kūrimas“. Finansuojant Europos Sąjungos ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos lėšomis, 2016 m. sudaryta Baltijos šalių muitinių naudojamų Rentgeno kontrolės sistemų vieningo duomenų mainų tinklo kūrimo sutartis (sutarties įgyvendinimui už 3 mln. Eur Lietuvoje vadovavo UAB „Inta“).“

NSGK nario A. Anušausko manymu, Lietuva šiuo atveju turėtų užimti aiškesnę poziciją ir pirmiausia patikrinti naudojamą įrangą dėl galimos grėsmės duomenų saugumui ar sukauptos informacijos perdavimo trečiosioms šalims.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6878

   Naujausi pakeitimai - 2020-06-30 11:18
   Monika Kutkaitytė