Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys Justas Džiugelis po susitikimo su Naujųjų Tarpučių bendruomene: „Valdžia privalo tartis su gyventojais“

2020 m. liepos 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Neseniai žiniasklaidoje nuskambėjo Marijampolės gyventojų protestas dėl Naujųjų Tarpučių mikrorajone planuojamų statyti grupinio ir savarankiško gyvenimo namų psichikos ar proto negalią turintiems žmonėms. Reaguodamas į tai Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko pavaduotojas Justas Džiugelis susitiko su šios bendruomenės nariais, įsigilino į situaciją, išklausė gyventojų argumentų.

„Naujųjų Tarpučių bendruomenė – ne kenkėjai, kuriuos reikėtų gėdinti dėl nenoro gyventi šalia žmonių su negalia. Pasikalbėjęs su šio mikrorajono gyventojais sužinojau, kad iš principo jie naujajai kaimynystei neprieštarauja, tačiau nerimauja, nes jiems kyla daug klausimų į kuriuos nei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nei Marijampolės savivaldybė nesiteikia atsakyti“, – po susitikimo kalbėjo J. Džiugelis.

2,4 milijono eurų kainuojantį, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą Marijampolės savivaldybė vykdo dėl šalies institucinės globos namų pertvarkos, tačiau socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis nemano, kad turėtų dalyvauti ieškant kompromiso šioje nelengvoje situacijoje ir visą atsakomybę palieka savivaldai. O ši neįsiklauso į gyventojų argumentus.

Naujųjų Tarpučių bendruomenės nariai piktinasi, kad su jais dėl grupinio ir savarankiško gyvenimo namų statybos nebuvo tartasi. Marijampolės savivaldybė visiškai nesirūpina mikrorajono infrastruktūra – nenutiesti keliai, nevažiuoja miesto transportas, nėra laisvalaikio ir poilsio zonų.

„Džiaugiuosi, kad visuomenės požiūris į neįgaliuosius po truputį keičiasi. Deja, galiojanti tvarka neatsižvelgia nei į bendruomenės gyventojų, nei į žmonių su negalia interesus. Ji yra skaldanti, o ne integruojanti, todėl būtina peržiūrėti. Naujųjų Tarpučių atvejis Lietuvoje ne vienintelis. Jeigu reforma bus toliau stumiama buldozerio principų, protestuojančiųjų tik daugės“, – įsitikinęs parlamentaras.

Marijampolės savivaldybės tarybos narys Andrius Vyšniauskas kartu su parlamentaru J. Džiugeliu vykęs kalbėtis su Naujųjų Tarpučių bendruomene pažymėjo, kad atmestinas ministerijos požiūris į šią reformą ir arogantiška savivaldos pozicija sukėlė situaciją, kai turime ne tik sukiršintą bendruomenę, bet ir gana rimtai įstrigusį svarbų projektą.

„Marijampolės Tarpučių bendruomenė turi tvirtų argumentų savo pusėje, todėl jų negirdėti negalima. Vykdant tokias svarbias reformas reikia galvoti ne tik kaip pastatyti namą, bet ir kaip rasti sutarimą su tais aplinkiniais žmonėmis, kurie dalyvaus negalią turinčių žmonių integracijos procese. Būtina sutvarkyti infrastruktūrą, pateikti tam tikrą paskatų paketą bendruomenei, nes dabar turime plyną lauką ir didžiulį konfliktą“, – teigia Marijampolės savivaldybės tarybos narys Andrius Vyšniauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-07 08:23
   Monika Kutkaitytė