Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Gintaro Vaičekausko pranešimas: „Motociklininkams siūloma taikyti tokią pačią atsakomybę kaip ir kitiems vairuotojams“

2020 m. liepos 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys Gintaras Vaičekauskas mano, kad motociklų vairuotojai yra nepagrįstai priskirti pavojingiausiems vairuotojams, ir jiems taikoma pati griežčiausia atsakomybė. Seimo narys siūlo Administracinių nusižengimų kodekse panaikinti motociklų vairuotojus nepagrįstai diskriminuojančias nuostatas.

Kodekso pataisas įregistravęs parlamentaras siūlo motociklininkams taikyti tokią pačią atsakomybę už tokio paties pavojingumo pažeidimus kaip ir kitiems vairuotojams, vairuojantiems įprastas transporto priemones.

„Motociklų vairuotojai nepagrįstai yra priskirti pavojingiausiems vairuotojams, ir jiems taikoma pati griežčiausia atsakomybė: pvz., gyvenamojoje zonoje, kur leidžiamas maksimalus greitis 20 km/h, motociklininkui, vairavusiam motociklą, kurio darbinis tūris yra 51 cm3, ir važiavusiam 51 km/h greičiu, privalomai gali būti paskirtas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas šešiems mėnesiams, kai tuo metu vairuotojui, kuris kartu veždamas dar 7 keleivius ir mieste važiuodamas kad ir 150 km/h greičiu, gali būti nubaustas teisės vairuoti transporto priemones atėmimu tam pačiam šešių mėnesių laikotarpiui. Automobilio vairuotojas, viršijęs leistiną greitį 30 km/h gali ir toliau vairuoti visas transporto priemones, tačiau, jei tai padaro motociklo vairuotojas, jis negali vairuoti jokių transporto priemonių, t. y., jam uždraudžiama vairuoti ir automobilį, su kuriuo nerizikuodamas prarasti teisės vairuoti galėtų viršyti greitį net iki 50 km/h.“, – sako projektą parengęs Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys G. Vaičekauskas.

Pasak jo, akivaizdu, kad tai neproporcinga motociklų vairuotojų atžvilgiu, kad sankcijos nėra subalansuotos pagal pažeidimo pavojingumą ir galinčios kilti žalos dydį.

„Administracinių nusižengimų kodekse nustatyta, kad administracinė nuobauda ir administracinio poveikio priemonė skiriamos vadovaujantis teisės viršenybės, teisingumo, operatyvumo, protingumo ir proporcingumo principais, tačiau paminėtuoju atveju protingumo ir proporcingumo principų neįmanoma taikyti dėl logiškai tarpusavyje nesuderintų įstatymo nuostatų“, – sako projektą parengęs Seimo narys G. Vaičekauskas.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad motociklų vairuotojams privalomai skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo trijų iki šešių mėnesių, jei greitis viršytas daugiau kaip 30 km/h, tačiau ne daugiau kaip 40 km/h; nuo šešių mėnesių iki vienerių  metų – jei greitis viršytas daugiau kaip 40 km/h, bet ne daugiau kaip 50 km/h; nuo vienerių metų iki vienerių metų ir šešių mėnesių – kai greitis viršytas daugiau kaip 50 km/h.

 

 

Kontaktinis asmuo:

Gintaras Vaičekauskas

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 6703, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-13 09:36
   Jolanta Anskaitienė