Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys Tomas Tomilinas kreipėsi į ministrą dėl „Bolt food“ streiko

2020 m. liepos 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Maisto pristatymo platformos „Bolt food“ darbuotojams rengiantis streikui, Seimo narys Tomas Tomilinas kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą, prašydamas, esant poreikiui,  suteikti teisinę pagalbą nuskriaustiems žmonėms ir parengti pasiūlymus dėl tokio pobūdžio civilinių santykių teisinio reglamentavimo.

„Streikas prieš robotus. Tai pagaliau įvyko ir Lietuvoje. Masinio įdarbinimo skaitmeninių platformų išnaudojami žmonės visame pasaulyje šaukiasi pagalbos ir griebiasi „šiaudo“ – bando ginti savo teises naudojantis tradicine darbo teise, kalba apie „streiką“, neturėdami darbuotojo teisinio statuso ir būdami formaliais „verslininkais“. Tokių atvejų tik daugės, nes plintant robotizacijai, nauji darbai atsiranda tik labai aukštos pridėtinės vertės kategorijose ir ten, žemiausioje grandyje, kur žmonių tariamam „verslui“, o iš tiesų alinančiam darbui už 1000–1500 eurų „į rankas“ vadovauja skaitmeniniai algoritmai, net ne žmonės. Nors šis konkretus streikas susijęs su mažinamais įkainiais, akivaizdu, kad kurjeriams rūpi ar rūpės ir saugumo, ir sveikatos temos. Turime skubiai parengti valstybės strategiją dėl tokio pobūdžio komercinių santykių plėtros ir poreikio ginti sistemiškai išnaudojamų žmonių teises, kurie net formaliai neturi darbuotojo statuso“, – savo laiške ministrui rašo T. Tomilinas.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) turi prievolę padėti, konsultuoti darbo konfliktu metu, tačiau šiuo atveju ji, panašu, neturi įgaliojimų padėti. VDI yra pavaldi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

 

Kontaktams:

Seimo narys Tomas Tomilinas

Tel. (8 5) 239 6614

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-15 09:16
   Jolanta Anskaitienė