Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Aistės Gedvilienės pranešimas: „Skiepai nuo erkinio encefalito turi būti kompensuojami – tam reikia tik ministro Aurelijaus Verygos sprendimo“

2020 m. liepos 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl skiepų nuo erkinio encefalito.

Dar praėjusią vasarą sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žadėjo, kad 2020 m. bus apsispręsta dėl kompensuojamos vakcinos nuo erkinio encefalito ir kokioms grupėms tą skiepą būtų galima kompensuoti.

Parlamentarė A. Gedvilienė teigia, kad dar pernai rugsėjį kreipėsi į Valstybinę ligonių kasą su prašymų įvertinti ir paskaičiuoti, kiek kainuotų vakcinos nuo erkinio encefalito vaikams ir dėl galimybių šiuos skiepus įtraukti į Vaikų profilaktinių ligų kalendorių nuo 2020 metų. Gautame atsakyme informuota, kad šis pasiūlymas bus svarstomas Konsultacinėje taryboje, kurioje bus sprendžiama ir dėl rizikos grupių nustatymo.

„Suprantu, kad karantino sąlygos tikrai nukreipė dėmesį ir valstybė kovojo su didele grėsme, tačiau žmonių sveikatos klausimai turi būti sprendžiami, tam buvo daug laiko ir iki karantino paskelbimo. Susirgimai erkių platinamomis ligomis auga, komplikacijos ir liekamieji padariniai yra skaudūs. Todėl prašau ministro grįžti prie šio klausimo ir spręsti skiepų nuo erkinio encefalito kompensavimo klausimą“, – teigia A. Gedvilienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šie metai pristatomi kaip išskirtiniai, nes šią žiemą erkės nemiegojo, jos buvo aktyvios ištisus metus, o sergamumas erkių platinamomis ligomis, lyginant su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, išaugo: 2019 m. sausio–gegužės mėnesiais užregistruoti 33 erkinio encefalito atvejai ir 245 Laimo ligos atvejai, šiais metais – erkinio encefalito atvejų užregistruota jau virš 50, o Laimo ligos – virš 300 atvejų.

„Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja šią vakciną šalims, kur sergamumas yra 5 ir daugiau atvejų 100 tūkst. gyventojų, o Lietuvoje sergamumas yra nuo 3 iki 5 kartų didesnis. Taigi, tai yra nebeatidėliojamas klausimas, nes erkės aktyvios visus metus, jos paplitusios ne tik miškuose ir palaukėse, bet ir urbanizuotose teritorijose, todėl kiekvienas žmogus yra rizikos grupėje ir gali susirgti šia liga“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5)  239 6658

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-20 11:22
   Eglė Saulė Trembo