Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys Edmundas Pupinis kreipėsi į Vyriausybę dėl medikų aprūpinimo apsauginėmis priemonėmis

2020 m. liepos 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Edmundas Pupinis kreipėsi į Vyriausybę ragindamas atkreipti dėmesį į valstybinėse gydymo įstaigose susidariusią padėtį dėl medikų aprūpinimo apsauginėmis priemonėmis.

„Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau pranešimų, kad valstybinės gydymo įstaigos susiduria su finansiniais sunkumais. Dėl įvestų reikalavimų ir apribojimų gydymo įstaigos negali dirbti pilnu pajėgumu, o ir pasibaigus karantinui, pačios privalo aprūpinti darbuotojus kasdienėmis apsaugos priemonėmis, organizuoti jų pirkimą ir sandėliavimą. Nors papildomus reikalavimus dėl apsaugos priemonių naudojimo nustato Sveikatos apsaugos ministerija, tačiau patirtų išlaidų nekompensuoja. Kai kur pasitaiko atvejų, kai norint padengti apsauginių priemonių kaštus, imamas papildomas mokestis iš pacientų“, – teigia E. Pupinis.

Kreipimesi Seimo narys taip pat pažymi, kad šiuo metu egzistuoja teisinis neaiškumas, kai pagal vienus teisės aktus pareiga aprūpinti darbuotojus būtiniausiomis asmens apsaugos priemonėmis yra nustatyta darbdaviui, o pagal kitus pacientų mokėjimai už vienkartinės priemones yra pagrįsti.

 „Iš gyventojų sulaukiu skundų, kuriuose stebimasi nevienoda tvarka. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad pagal vieną ministro įsakymą tokie mokesčiai gali būti imami, tačiau tuo pačiu metu akcentuoja, jog vadovaujantis kitais teisės aktais prievolė nemokamai aprūpinti darbuotojus būtiniausiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis nustatyta darbdaviui. Tokio teisinio neaiškumo neturėtų būti, todėl kreipiausi į Vyriausybę siekdamas atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją ir ragindamas ją spręsti“, – pažymi E. Pupinis

Parlamentaras rašte pasiūlė Vyriausybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai sukurti finansinius instrumentus, kad finansinė našta dėl apsauginių priemonių netektų vien tik gydymo įstaigoms ar jų steigėjams, o būtų kompensuojama iš valstybės biudžeto.

 

Kontaktams:

Seimo narys Edmundas Pupinis

El. p. [email protected]

Mob. 8 616 19 393

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-27 12:46
   Jolanta Anskaitienė